Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. júna 2019

Zrútenie dvoch stíhačiek v Nemecku bude viesť samotná armádaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 25. júna (TASR) - Nemecká armáda prevzala v pondelok vyšetrovanie zrážky a zrútenia dvoch stíhačiek v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko, pri ktorom zahynul jeden z pilotov. Oznámilo to oblastné policajné riaditeľstvo, ktorého vyjadrenie priniesla tlačová agentúra DPA.


Do okresu Mecklenburgische Seenplatte, kde sa stíhačky zrútili na miesta vzdialené od seba približne desať kilometrov, už boli podľa polície vyslaní vojaci. Vzdušné sily medzitým potvrdili, že nešťastie, ku ktorému došlo v pondelok popoludní počas bojového cvičenia, si nevyžiadalo civilné obete.

Príslušné policajné riaditeľstvo nasadilo v súvislosti s pondelkovou udalosťou približne 290 policajtov a tri vrtuľníky.

Lietadlá sa zrazili vo vzduchu, na čo sa obaja piloti katapultovali. Jedného z nich našli živého na korune stromu, druhý však zahynul. Na miestach dopadu stíhačiek vypukli požiare, ktoré sa podarilo medzičasom uhasiť. Žiadne ďalšie škody na majetku však nevznikli.

Pre nemeckú armádu ide o najhoršie nešťastie za posledné roky. Lietadlá patrili k útvaru nemeckých vzdušných síl, ktorý má základňu v meste Laage pri Rostocku na severe krajiny. Hovorkyňa okresu Mecklenburgische Seenplatte uviedla, že neniesli nijakú muníciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump sa na summite G20 v Osake stretne s celým radom svetových lídrov
<< predchádzajúci článok
Francúzsky premiér Philippe sa stretol s ruským kolegom Medvedevom

Zrútenie dvoch stíhačiek v Nemecku bude viesť samotná armáda - diskusné fórum čitateľov