Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

17. novembra 2021

Absolútne šialená situácia na majstrovstvách sveta v CS:GO. Neuveríte, kto nastúpil do zostavy slovenskej reprezentácie.Slovenská e-športová reprezentácia sa prebojovala medzi 11 najlepších tímov a vycestovala na MS 2021 v Eilate s prekvapivým menom na súpiske!Zdieľať
Absolútne šialená situácia na majstrovstvách sveta v CS:GO. Neuveríte, kto nastúpil do zostavy slovenskej reprezentácie.

Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou Covid-19 sú tu opäť Majstrovstvá sveta v elektronických športoch, ktoré tento rok hosťuje mesto Eilat v Izraeli. V snahe vyhrať 20 000 dolárov sa na finálny šampionát vybrala aj slovenská reprezentácia, ktorá sa hneď na začiatku stretla s obrovským problémom.  

Naši reprezentanti, bohužiaľ, niekoľko hodín pred odletom prišli po pozitívnom PCR teste o jedného hráča a hrozilo, že z turnaja vypadnú a nenastúpia. Podmienky pre vstup do Izraela sú totižto jedny z najprísnejších na svete a nebolo možné získať všetky povolenia, pre akéhokoľvek iného hráča.  

Slovenská asociácia elektronických športov (SAES) preto siahla po osobe, ktorá mala odletieť do Eilatu v role diváka, vďaka víťazstvu v súťaži, ktorá sa konala počas nedávnych Orange Majstrovstiev SR v elektronických športoch. Zhodou okolností je víťaz tejto súťaže veľmi dobrým hráčom univerzitného e-športového tímu ESPORT STUBA a ponuku na reprezentovanie Slovenska bez zaváhania prijal. 

„Ponuka reprezentovať našu krajinu neprichádza každý deň a preto som neváhal ani sekundu. Mám nahraných niečo cez 7 000 hodín v hre CS:GO a menšie skúsenosti z rôznych univerzitných turnajov. S chalanmi sme si ľudsky veľmi sadli a viem, že zo seba dám maximum aby som tímu pomohol čo najviac,” hovorí Stanislav „ GrOgY “ Babala.

Študent 4. ročníka Fakulty architektúry na STU, Stanislav „ GrOgY “ Babala tak doplnil slovenskú zostavu v zložení:  

Peter „jaro“ Rauch (Dark Tigers) 

Patrik „outex“ Tomko (Dark Tigers) 

Tomáš „zyored“ Cvaniga (Cryptova) 

Ľuboš „HenkkyG“ Ilko (Dark Tigers) 

“Grafika repre v dresoch”

 

“Nebyť tejto súťaže s Orange pre našich fanúšikov, tak by naša reprezentácia jednoducho nemohla nastúpiť. Jedná sa o kuriozitu, ktorá pravdepodobne v dejinách Majstrovstiev sveta v e-športoch nemá obdobu. Pravdepodobne prvýkrát si na šampionáte zahrá “divák” súťažné zápasy a to pred očami ľudí z celého sveta,” prezradil Miroslav Kratochvíl, člen výkonného výboru SAES.  

Fotka Kratochvil 

 

Nakoľko kvôli prísnym opatreniam pri vstupe do Izraela a zdravotným dôvodom spojeným s pandémiou COVID-19 nemohlo na svetový šampionát vycestovať niekoľko hráčov, muselo tak prebehnúť nové vylosovanie skupín a samotného harmonogramu.  

 

Slovenský tím svoj úvod na turnaji zvládol naozaj bravúrne a stal sa víťazom skupiny C. V prvom zápase ich potrápila reprezentácia Macedónska, keď sme mapu zvládli tesne 16:14. V druhom zápase na náš tím čakala zostava Mexika, s ktorou si hravo poradili v pomere 16:1. 

Na Majstrovstvá sveta v e-športoch odchádzal ako divák, teraz reprezentuje Slovensko po boku TOP hráčov

Program slovenskej reprezentácie po aktuálnom losovaní: 

Streda 17.11.  

Slovensko vs. Severné Macedónsko (08:35) 

 

CS:GO zápasy našej reprezentácie v slovenskom jazyku môžete od 16.11. do 19.11.2021 sledovať live na: www.twitch.tv/yzonesk. Celý priebeh majstrovstiev sveta vo všetkých hrách v anglickom jazyku môžete sledovať na oficiálnom twitchi organizátora IESF.


Na všetky zápasy našej reprezentácie si môžete staviť vďaka oficiálnemu generálnemu partnerovi slovenskej reprezentácie – stávkovej kancelárii FORTUNA - https://bit.ly/MSsFortunou

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilinka dá preveriť, či výrokmi o Magušinovej nedošlo k trestnému činu
<< predchádzajúci článok
Video: Z. Piussi uvádza do kín dokument Očista, film o stave slovenskej spravodlivosti