Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. októbra 2020

Airbnb zaviedla pre koronavírus nové opatrenia, od hostiteľov žiada rozsiahlejšie upratovanieSpoločnosť Airbnb vo štvrtok uviedla, že od hostiteľov poskytujúcich ubytovanie bude vyžadovať zabezpečenie rozsiahlejšieho upratovania ako súčasť ...Zdieľať
gettyimages 917609832 676x450 10.10.2020  - Spoločnosť Airbnb vo štvrtok uviedla, že od hostiteľov poskytujúcich ubytovanie bude vyžadovať zabezpečenie rozsiahlejšieho upratovania ako súčasť úsilia.


Platforma chce týmto krokom prispieť k upokojeniu hostí a predstaviteľov miestnych samospráv počas súčasnej pandémie koronavírusu.

Povinný upratovací protokol


Hostitelia sa tak musia do 20. novembra zaviazať k tzv. upratovaciemu protokolu, ktorý bude zahŕňať čistenie podláh a iných povrchov mydlom a vodou, pranie bielizne pri vysokej teplote, pravidelné vetranie miestností a dezinfekciu často dotýkaných predmetov ako kľučky dverí a okien či zábradlia.

Hostiteľov, ktorí tieto pravidlá nebudú dodržiavať, môžu odstrániť z Airbnb alebo pozastaviť ich prezentácie.

Zákaz domácich párty


Spoločnosť Airbnb pred niekoľkými týždňami zaviedla prísnejšie obmedzenia vrátane zákazu domácich párty, ktoré neprestajne obťažovali susedov. V snahe podporiť dodržiavanie sociálneho odstupu tiež z filtrov pri vyhľadávaní odstránila možnosť "priateľský k podujatiam" a "povolené párty a podujatia".

Vo viacerých štátoch zase zakázala prenajať si celé domy osobám mladším ako 25 rokov, ktoré nemali pozitívne recenzie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Airbnb zaviedla pre koronavírus nové opatrenia, od hostiteľov žiada rozsiahlejšie upratovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Sám na javisku pandémia nezastavila, okrem zahraničných hercov vystúpi Latinák aj Kukura
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo kultúry (MK) SR v piatok zverejnilo formulár pre kultúru a kreatívny priemysel

Airbnb zaviedla pre koronavírus nové opatrenia, od hostiteľov žiada rozsiahlejšie upratovanie - diskusné fórum čitateľov