Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

30. júla 2020

Aktivisti Greenpeace spustili petíciu proti plastom, firmy vyzývajú k prevzatiu zodpovednostiOrganizácia Greenpeace Slovensko spustila petíciu s názvom „Zbavme svet plastu“.Zdieľať
plasty

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa organizácie Patrícia Brandysová. Slovenská pobočka celosvetového hnutia sa tak pridala ku globálnej iniciatíve v boji proti plastom.

Cieľom petície je vyzvať korporácie, aby prevzali zodpovednosť za plastový odpad, ktorý je výsledkom ich produkcie. Podľa aktivistov znečistenie životného prostredia plastami predstavuje jeden z najzávažnejších environmentálnych problémov súčasnosti.

Korporácia obviňujú zo znečistenia ľudí

„Korporácie veľa krát osočujú ľudí, že sú to oni, kto svojim konzumom môže za znečistenie planéty plastami. V skutočnosti sú to však práve korporácie, ktoré produkujú plasty. Ak sa aj niekto rozhodne, že nebude kupovať výrobky v plastových obaloch, korporácie ich vyrábajú ďalej. Preto chceme, aby za produkciu plastov korporácie prevzali zodpovednosť,“ povedala pre agentúru SITA Patrícia Brandysová.

Greenpeace Slovensko podľa nej nechce obviňovať žiadne konkrétne spoločnosti. Petícia by však mala korporácie priviesť k prehodnoteniu svojho prístupu v rámci produkcie plastov a postoju k životnému prostrediu.

Petíciu podpísali už tisícky ľudí

„Milióny zvierat zomierajú, pretože si pomýlia plast s potravou alebo sa zachytia do plastového odpadu. Ostrovčeky plné plastového odpadu si plávajú v našich oceánoch a moriach. Plasty si už našli svoje miesto aj v najodľahlejších častiach nášho sveta. Mikroplasty končia v našom jedle a žijeme v neistote, aké dopady môžu mať na ľudské zdravie,“ uviedli aktivisti na svojom webe.

Petíciu na oficiálnej internetovej stránke Greenpeace Slovensko zatiaľ podpísalo 2 566 ľudí. Aktivisti zatiaľ nemajú stanovené, koľko podpisov plánujú získať. Po ukončení zbierania podpisov následne vyhodnotia, či sa s jej výsledkami obrátia na konkrétne štátne orgány alebo súkromné organizácie.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smerom k Marsu odštartoval svoju misiu Rover Perseverance, pokúsi sa o vytvorenie kyslíka
<< predchádzajúci článok
Film Ava Bez súcitu: Stretnutie s ňou prežije len málokto, ale jedna akcia všetko zmení (video+foto)

Aktivisti Greenpeace spustili petíciu proti plastom, firmy vyzývajú k prevzatiu zodpovednosti - diskusné fórum čitateľov