Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. marca 2012

Americké lietadlo muselo núdzovo pristáť, pilot sa pomiatolLietadlo na linke New York - Las Vegas muselo núdzovo pristáť v Texase potom, čo sa jeho pilot pomiatol. Kapitán lietadla podľa svedkov vykrikoval medzi cestujúcimi o bombovej hrozbe, terorizme ...Zdieľať
lietadlo LAS VEGAS 28. marca (WEBNOVINY) - Lietadlo na linke New York - Las Vegas muselo núdzovo pristáť v Texase potom, čo sa jeho pilot pomiatol.


Kapitán lietadla podľa svedkov vykrikoval medzi cestujúcimi o bombovej hrozbe, terorizme a al-Kájde. Nepríčetného pilota museli spacifikovať pasažieri.

Federálny letecký úrad (FAA) informoval, že druhý pilot nízkorozpočtovej spoločnosti Jet Blue sa pre obavy o zdravie kapitána rozhodol núdzovo pristáť na najbližšom letisku v meste Amarillo.

"Druhý pilot mal obavy z nepríčetného správania sa kapitána. Ten počas letu odišiel z kokpitu a druhý pilot zamkol dvere," píše sa vo vyhlásení FAA. Keď sa pilot snažil dostať späť do kabíny, premohli ho pasažieri. Po pristátí odviezli kapitána na lekársku prehliadku.

Na palube lietadla bolo 135 pasažierov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny zlata ustúpili z dvojtýždňových maxím
<< predchádzajúci článok
Na východnom Slovensku vyrastá nová atrakcia pre turistov

Americké lietadlo muselo núdzovo pristáť, pilot sa pomiatol - diskusné fórum čitateľov