Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. mája 2020

Auto skončilo prevrátené na streche, muža v kritickom stave museli previezť do nemocnice leteckí záchranáriLeteckí záchranári previezli v sobotu 23. mája vodiča po vážnej autonehode v kritickom stave do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Ako ...Zdieľať
100583624_1458197681057594_2564823494143508480_o e1590307601218 676x363 24.5.2020 (Webnoviny.sk) - Leteckí záchranári previezli v sobotu 23. mája vodiča po vážnej autonehode v kritickom stave do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ATE Zuzana Hopjaková, ide o 66-ročného muža, ktorý po autonehode utrpel poranenie hrudníka, hlavy, chrbtice a úraz ľavej hornej končatiny.

Auto skončilo prevrátené na streche


Hopjaková uviedla, že zo základne v Banskej Bystrici bol v sobotu v podvečer privolaný záchranársky vrtuľník k obci Bottovo v okrese Rimavská Sobota. Odtiaľ bola hlásená nehoda osobného motorového vozidla prevráteného na streche mimo vozovky.

Po prílete k miestu nehody sa zranený vodič nachádzal v starostlivosti pozemných záchranárov, ktorí ho na mieste oživovali.

Lekár musel muža opakovane resuscitovať


„Po úspešnej kardiopulmonálnej resuscitácii bol pacient preložený na palubu vrtuľníka, ktorý nabral smer do nemocnice v Banskej Bystrici. Stav pacienta sa však počas letu natoľko zhoršil, že ho lekár musel opakovane resuscitovať,“ priblížila.

Dodala, že po pristátí bol muž za neustálej resuscitácie v kritickom stave odovzdaný Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.


Zdroj: Webnoviny.sk - Auto skončilo prevrátené na streche, muža v kritickom stave museli previezť do nemocnice leteckí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinského poslanca našla upratovačka mŕtveho v kancelárii, zrejme spáchal samovraždu
<< predchádzajúci článok
Koronakríza na Slovensku nezvýšila počet poberateľov sociálnych dávok, dostalo ich cez 60-tisíc ľudí

Auto skončilo prevrátené na streche, muža v kritickom stave museli previezť do nemocnice leteckí záchranári - diskusné fórum čitateľov