Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2023

Banská Bystrica odvolala tretí stupeň povodňovej aktivity, po prívalovom daždi boli zatopené viaceré cesty (foto)aktualizované 25. mája 2023, 15:24 Prívalový dážď v stredu 24. mája v Banskej Bystrici netrval dlho, ale na území mesta spôsobil viaceré problémy. Mesto ...Zdieľať
349004065_252787994097317_8904480482681183626_n 676x507 25.5.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 25. mája 2023, 15:24


Prívalový dážď v stredu 24. mája v Banskej Bystrici netrval dlho, ale na území mesta spôsobil viaceré problémy. Mesto preto na rokovaní krízového štábu vyhlásilo tretí stupeň povodňovej aktivity, ktorý vo štvrtok k 15:00 primátor Ján Nosko odvolal.

Ako informuje hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová, voda je už na väčšine miest odčerpaná a momentálne vykonávajú upratovacie práce. Škody budú vyčíslené v najbližších dňoch.


„Zatopené boli cesty najmä na Námestí Ľ. Štúra, Štadlerovom nábreží, Sládkovičovej či Moskovskej ulici. Taktiež vytopilo pivnicu paneláku na Jilemnického i šatňu Mestského mládežníckeho štadióna Radvaň-Kráľová,“ popísala hovorkyňa s tým, že vďaka rýchlemu zásahu dobrovoľných hasičov, Hasičského a záchranného zboru, Banskobystrickej regionálnej správy ciest, zmluvných partnerov mesta i zamestnancom mestského úradu, sa bezprostredne po skončení dažďa úspešne darilo postupne odstraňovať následky.

„Množstvo zrážok bolo tak obrovské, že kanalizácia nedokázala odvádzať dažďovú vodu aj napriek jej pravidelnej údržbe. Situácia bola najkritickejšia v Radvani a na Fončorde. Na Jilemnického bol poškodený asfaltový povrch okolo vpusti, a taktiež bola zaplavená šatňa mestského mládežníckeho štadióna. Dobrá správa je, že vodu sa podarilo odčerpať a sanačné práce, ktoré začali už včera, dnes pokračujú,“ uviedol Nosko, ktorý tiež poďakoval všetkým zložkám, ktoré boli od začiatku priamo v teréne, za ich maximálne úsilie, promptnosť a snahu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Banská Bystrica odvolala tretí stupeň povodňovej aktivity, po prívalovom daždi boli zatopené viaceré cesty (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič sa za výrok o mydlení barana ospravedlní, keď dostane „papier od súdu“ a Blahovi to vraj ešte bude ľúto (video)
<< predchádzajúci článok
Vila ľadová od VI GROUP, získala prvé miesto v súťaži Baumit Fasáda roka 2023