Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Hobby

03. augusta 2009

Bratislava privíta najväčšiu výstavu psov na svete - FCI World Dog Show 2009Slovenská republika bude v októbri hostiť najväčšie kynologické podujatie na svete, ktoré bude zároveň najväčším podujatím tohto druhu v slovenských dejinách. V dňoch 8. až 11. októbra sa v ...Zdieľať
Slovenská republika bude v októbri hostiť najväčšie kynologické podujatie na svete, ktoré bude zároveň najväčším podujatím tohto druhu v slovenských dejinách. V dňoch 8. až 11. októbra sa v areáli bratislavského výstaviska Incheba Expo uskutoční FCI World Dog Show 2009. Predpokladá sa, že táto akcia bude zároveň najväčšia v doterajšej histórii svetovej kynológie.


Najprestížnejšie kynologické podujatie na svete sa koná každý rok v inej krajine. Voľba Slovenska za hostiteľa výstavy je podľa organizátorov nielen skvelým úspechom slovenskej kynológie, ale aj neopakovateľnou príležitosťou pre zviditeľnenie Slovenska vo svete. Prezident Slovenskej kynologickej jednoty a člen prezídia Medzinárodnej kynologickej federácie (FCI) Štefan Štefík, ktorý stojí na čele organizačného tímu, považuje túto udalosť za sviatok pre všetkých chovateľov i milovníkov psov. “Je nám cťou, že po Európskej výstave FCI v roku 2003 nás Generálne zhromaždenie FCI poverilo zorganizovať najvýznamnejšie kynologické podujatie v roku 2009 v srdci Európy - na Slovensku. Veríme, že sa organizátorom podarí vytvoriť príjemné priateľské kynologické prostredie nielen na výstavisku Incheba Expo, ale aj v historickej časti mesta a okolí, tak, aby každý účastník, či už vystavovateľ, rozhodca, alebo návštevník odchádzal s čo najkrajšími spomienkami. Nech sa naplní naše heslo: Srdce Európy - elita svetovej kynológie!,” uviedol Štefík.

Hlavné mesto Slovenska sa môže už teraz tešiť na výstavu plnú rekordov, keďže na podujatie je prihlásených až 25-tisíc psov. Tie bude možné zhliadnuť v 11 krytých halách a v jednej veľkokapacitnej montovanej hale. Očakáva sa, že na FCI World Dog Show 2009 príde 80-tisíc návštevníkov nielen zo Slovenska, ale z celého sveta. Počas Svetovej výstavy psov bude v bratislavskej Inchebe pôsobiť až 180 rozhodcov, 150 VIP hostí, ako aj vyše 200 akreditovaných novinárov. Bratislava sa zároveň stane hostiteľom Generálneho zhromaždenia Medzinárodnej kynologickej organizácie za účasti najvyšších predstaviteľov 83 členských štátov z celého sveta. Záštitu nad podujatím osobne prevzal bratislavský primátor Andrej Ďurkovský. Program podujatia World Dog Show 2009:

4. 10. 2009 - Zasadanie odborných a geografických sekcií FCI
5. 10. 2009 - Generálne zasadanie Medzinárodnej kynologickej federácie (FCI)
6. 10. 2009 - Generálne zasadanie FCI
8. 10. 2009 - Svetová výstava FCI 2009, prvý deň
9. 10. 2009 - Svetová výstava FCI 2009, druhý deň
10. 10. 2009 - Svetová výstava FCI 2009, tretí deň
11. 10. 2009 - Svetová výstava FCI, štvrtý deň / vyhlásenie víťazov svetovej výstavy psov 2009

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Objavili najväčšie odtlačky nôh stegosaura na svete
<< predchádzajúci článok
Koncert Leonarda Cohena v Tel Avive sa vypredal za jeden deň