Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2021

Budú v Trenčíne povolené hazardné hry? Mestských poslancov čaká rozhodovanieTrenčianske mestské zastupiteľstvo bude na svojom stredajšom rokovaní rozhodovať o tom, či sa Trenčín pridá k mestám, na území ktorých sú zakázanéZdieľať
tn_ts18475 676x374 22.9.2021 (Webnoviny.sk) - Trenčianske mestské zastupiteľstvo bude na svojom stredajšom rokovaní rozhodovať o tom, či sa Trenčín pridá k mestám, na území ktorých sú zakázané hazardné hry. Takúto možnosť dáva samosprávam vlaňajšia novela zákona o hazardných hrách, pričom rozhodnutiu poslancov už nemusí predchádzať občianska petícia.


S iniciatívou na zákaz umiestnenia herní a kasín na území Trenčína prišiel poslanec Peter Hošták, ktorý vypracoval aj príslušné všeobecne záväzné nariadenie (VZN). Rozhodovaniu poslancov predchádzala verejná diskusia, ktorú pripravila trenčianska radnica v závere augusta.

Svoje názory v nej prezentovali Peter Beňa z iniciatívy Zastavme hazard, hovorkyňa Asociácie zábavy a hier Dominika Lukáčová a riaditeľ Centra pre liečbu drogovo závislých Ľubomír Okruhlica.

Aktuálne je prevádzkovanie hazardných hier v Trenčíne čiastočne obmedzené platným VZN, ktoré zakazuje umiestňovanie herní vo vzdialenosti menšej ako 200 metrov od škôl, školských zariadení či internátov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Budú v Trenčíne povolené hazardné hry? Mestských poslancov čaká rozhodovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ podpísala dohodu o nákupe prvého prípravku na liečbu COVID-19
<< predchádzajúci článok
Svet podľa šéfa OSN smeruje zlým smerom, Guterres vyzval na premostenie šiestich veľkých rozdielov

Budú v Trenčíne povolené hazardné hry? Mestských poslancov čaká rozhodovanie - diskusné fórum čitateľov