Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. februára 2024

Nová kalkulačka RRZ odhadne váš dôchodkový vek, aj pravdepodobnosť jeho dožitia saViete, kedy budete odchádzať do dôchodku? Rada pre rozpočtovú zodpovednosť vytvorila novú dôchodkovú kalkulačku, v ktorej sa dozviete odhad vášho dôchodkového veku na základe ...Zdieľať
dochodok 1 676x451 27.2.2024 (SITA.sk) - Viete, kedy budete odchádzať do dôchodku? Rada pre rozpočtovú zodpovednosť vytvorila novú dôchodkovú kalkulačku, v ktorej sa dozviete odhad vášho dôchodkového veku na základe budúceho vývoja dĺžky života, za predpokladu zachovania súčasnej legislatívy.

Dôchodkový vekUrobí tiež odhad vývoja pravdepodobnosti dožitia sa dôchodkového veku na základe roku narodenia a pohlavia. Podľa týchto istých kritérií odhadne vývoj priemerného počtu rokov života na dôchodku. Stačí navštíviť webovú stránku.

Jednou zo základných podmienok pre vznik nároku na starobný dôchodok je dovŕšenie dôchodkového veku. Podľa súčasnej legislatívy bude dôchodkový vek ľudí narodených v roku 1967 a neskôr stanovený v nadväznosti na vývoj strednej dĺžky života v starobe.

Výpočty sú informatívne


Určiť presný vývoj strednej dĺžky života na desaťročia dopredu nie je možné, naša kalkulačka preto počíta s aktuálnymi očakávaniami demografov. Zároveň však vyčísľuje dôchodkový vek aj v menej pravdepodobných scenároch vývoja strednej dĺžky života,“ vysvetľuje Rada pre rozpočtovú zodpovednosť.

Ako však Rada pre rozpočtovú zodpovednosť upozorňuje, výpočty sú informatívne. „Presný dôchodkový vek bude určený v budúcnosti na základe údajov zverejnených Štatistickým úradom SR,“ dodáva rozpočtová rada.


Zdroj: SITA.sk - Nová kalkulačka RRZ odhadne váš dôchodkový vek, aj pravdepodobnosť jeho dožitia sa © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kežmarok má prvenstvo, ale nie je mu čo závidieť. Má najvyššiu mieru nezamestnanosti na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Ústavný súd spojil podanie od Čaputovej a opozície v súvislosti s novelou Trestného zákona