Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. októbra 2012

Ceny ropy aj zlata v závere týždňa klesliCeny ropy v piatok klesli. Dôvodom sú nové obavy o globálnu ekonomiku a očakávania, že prevádzka ropovodu z Kanady do USA bude obnovená podľa plánu. Ropovod bol v stredu ...Zdieľať
ropa NEW YORK 21. októbra (WEBNOVINY) - Ceny ropy v piatok klesli.


Dôvodom sú nové obavy o globálnu ekonomiku a očakávania, že prevádzka ropovodu z Kanady do USA bude obnovená podľa plánu.

Ropovod bol v stredu odstavený pre zistené odchýlky, avšak USA majú podľa analytikov dostatočné zásoby ropy, aby trh krátkodobé výkyvy ľahko absorboval. Ceny čierneho zlata tiež nadol ťahala menšia chuť investorov riskovať v dôsledku neistoty obklopujúcej žiadosť Španielska o medzinárodnú pomoc.

Cena decembrových dodávok ropy Brent sa znížila o 2,28 USD na 110,14 USD za barel. Novembrové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 2,05 USD na 90,05 USD za barel.

Ceny zlata oslabili o viac ako 1 % na mesačné minimum. Podpísala sa pod to neistota, ako sa bude vyvíjať globálna ekonomika, a vyberanie ziskov.

Za celý uplynulý týždeň ceny zlata oslabili o takmer 2 %, čo bol najvýraznejší pokles za približne štyri mesiace. Spotová cena zlata do 18:38 GMT klesla o 1,2 % na 1 720,90 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 20,70 USD na 1 724 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruskí vojaci zabili na Kaukaze 49 militantov
<< predchádzajúci článok
SDKÚ je nejednotná pri registrovaných partnerstvách

Ceny ropy aj zlata v závere týždňa klesli - diskusné fórum čitateľov