Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2012

Česi uzatvárajú stávky, koľko miliónov ešte nájdu u RathaČesi budú môcť na korupčnej kauze okolo hajtmana Stredočeského kraja Davida Ratha ešte nakoniec aj zarobiť. Túto možnosť im ponúka jedna z najväčších stávkových kancelárií v krajine Fortuna, ktorá ...Zdieľať
rath PRAHA 16. mája (WEBNOVINY) - Česi budú môcť na korupčnej kauze okolo hajtmana Stredočeského kraja Davida Ratha ešte nakoniec aj zarobiť. Túto možnosť im ponúka jedna z najväčších stávkových kancelárií v krajine Fortuna, ktorá klientov nabáda, aby tipovali výšku sumy, ktorú ešte u opozičného politika nájdu.


Podľa posledných medializovaných informácií u Ratha príslušníci špeciálnej policajnej jednotky našli sedem miliónov českých korún (asi 270-tisíc eur), ďalších 30 miliónov (viac ako 1,1 milióna eur) údajne našli po dlaždicami v jeho dome.

Najnižší kurz 1.2 je vypísaný na sumu "menej ako 38 miliónov", najvyšší na "viac ako 50 miliónov" českých korún. Stávková kancelária však Čechom ponúka aj možnosť staviť si na spôsob, akým Rath ukrýval svoju hotovosť. V ponuke je viacero možností vrátane škatúľ od topánok, whisky, sušienok ale aj práčky alebo televízie.

Na popredného predstaviteľa opozičnej Českej strany sociálne demokratickej (ČSSD) medzitým v stredu sudca uvalil vyšetrovaciu väzbu. Poslanec síce disponuje imunitou pred stíhaním, tá sa ale nevzťahuje na situácie, keď je podozrivý prichytený priamo pri páchaní trestného činu.

Podľa ústavných právnikov, na ktorých sa odvolávajú české médiá, to bol práve tento prípad. Rathovo zadržanie bolo podľa českej polície výsledkom dlhodobého, asi polročného vyšetrovania, pričom politika osobne sledovali a odpočúvali aj jeho mobilný telefón.

Rath je doktor medicíny a členom ČSSD je šesť rokov. Krátko bol aj ministrom zdravotníctva vo vláde premiéra Jiřího Paroubka.

Počas svojho neskoršieho pôsobenia v parlamente sa preslávil viacerými kontroverznými vyjadreniami na adresu svojich kolegov.

Ako hajtman Stredočeského kraja pôsobí od roku 2008 a v súčasnosti patrí medzi popredných predstaviteľov ČSSD.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Český poslanec Rath tvrdí, že o miliónovom úplatku nevedel (16. 5. 2012)
 Český poslanec Rath skrýval v podlahe 30 miliónov (16. 5. 2012)nasledujúci článok >>
Vláda Roberta Fica vymenila väčšinu šéfov úradov práce
<< predchádzajúci článok
Druhé predčasné voľby budú v Grécku 17. júna

Česi uzatvárajú stávky, koľko miliónov ešte nájdu u Ratha - diskusné fórum čitateľov