Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. mája 2007

Dánsky film Tanečnica v tme sa predstaví aj vo forme operyFilm dánskeho režiséra Larsa von Triera Tanečnica v tme sa zrealizuje aj vo forme operného predstavenia, oznámilo Dánske kráľovské divadlo.Zdieľať
       Divadlo určilo Poula Rudersa, popredného dánskeho skladateľa, aby napísal hudbu k tejto opere. Libreto v angličtine je v rukách Henrila Engelbrechta, hlavného divadelného dramaturga.

      Švédska sopranistka Ylva Kihlbergová bude spievať v roli Selmy, hlavnej postavy predstavenia. Uvedenie opery je naplánované na divadelnú sezónu 2010-2011.
      Von Trier je hrdý na film, ktorý získal v roku 2000 na filmovom festivale v Cannes hlavnú cenu, Zlatú palmu. V snímke si zahrala svojská islandská speváčka Björk a francúzska veteránka Catherine Deneuveová.
      Björk stvárnila rolu českej robotníčky v továrni, ktorá emigrovala do Ameriky. Oslepla kvôli vrodenej poruche, snaží sa prežiť a našetriť dostatok peňazí na operáciu pre svojho 12-ročného syna, aby ho nepostihol rovnaký osud.
      Von Trier, medzi ktorého filmy patria Prelomiť vlny či Dogville, v interview pre dánske noviny povedal, že obdobie depresií mu znemožnilo pracovať a vyjadril obavy z toho, že nevie, či sa ešte vráti k natáčaniu filmov.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vreckovým zlodejom sa podarilo okradnúť policajného šéfa nórskeho hlavného mesta
<< predchádzajúci článok
Šéfkou Rádia Slovensko od 1. júna Jana Segečová