Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. júna 2020

Djokoviča pre rozšírenie Covid-19 odsudzujú neprávom, zastala sa ho známa lekárkaNovak Djokovič to má v týchto dňoch ťažké. Okrem toho, že sa nakazil koronavírusom, veľká časť tenisového sveta ho označuje za hlavného ...Zdieľať
novak djokovic 676x451 29.6.2020  - Novak Djokovič to má v týchto dňoch ťažké. Okrem toho, že sa nakazil koronavírusom, veľká časť tenisového sveta ho označuje za hlavného vinníka rozšírenia ochorenia COVID-19 medzi účastníkmi nedávneho exhibičného turnaja v srbskom Belehrade. Na stranu 17-násobného grandslamového šampióna sa však postavili oficiálne srbské úrady aj popredná lekárka.

Účasť na turnaji nebola povinnáNajprv predsedníčka vlády Srbska Ana Brnabičová vyhlásila, že preberá akúkoľvek zodpovednosť za to, čo sa stalo na turnaji. Podľa jej slov pre Pink TV organizátori postupovali podľa platných pravidiel v boji s koronavírusom, ktoré prijala srbská vláda. Neskôr sa v prospech zverenca slovenského trénera Mariána Vajdu postavila aj pôvodom bosnianska lekárka Darija Kisičová Tepavčevičová. Fanúšikom ponúkla svoj uhol pohľadu na dianie na turnajoch Adria Tour v Belehrade a neskôr v Zadare.

"Útoky na Djokoviča nie sú v poriadku už len z toho pohľadu, že účasť na turnaji nebola povinná. A čo sa týka preventívnych opatrení voči koronavírusu, tie sú viditeľné len vtedy, keď sa nikto nenakazí. Že sa urobili nejaké opatrenia a napriek tomu sa ľudia nakazili, to sa už príliš neberie do úvahy. Srbsko malo počas mimoriadneho stavu lepšie čísla nakazených aj úmrtí ako väčšina európskych krajín, aj preto sme medzi prvými uvoľnili opatrenia. Keď nemáme čo počítať a kvantifikovať, treba obnoviť reálny život," vyjadrila sa Kisičová Tepavčevičová, cituje ho denník Blic na svojom webe.

Boli vopred dané pravidlá


Zástupkyňa riaditeľa Inštitútu pre verejné zdravie ďalej uviedla, že vírus koróny sa aktuálne objavuje v oveľa miernejšej podobe ako pred tromi mesiacmi, ale spôsoby prenosu sú rovnaké. Naďalej by sa podľa nej mali uplatňovať určité ochranné opatrenia a ľudia by mali mať v sebe určitú mieru zodpovednosti.

"Každý z nás sa musí nejakým spôsobom chrániť. Čo sa týka turnaja, ktorý organizoval Djokovič, nepredali sa ani všetky lístky, aby neboli zaplnené všetky miesta. Boli vopred dané pravidlá, ktoré sa mali dodržiavať. Ak ich niekto vedome porušoval, zodpovednosť by mal niesť organizátor. Lenže Novak Djokovič nemôže byť zodpovedný za každého jednotlivca či diváka, ktorý súhlasil s účasťou na exhibícii. A najmä nemohol ovplyvniť správanie takého človeka predtým, než prišiel na turnaj. Záver je taký, že s vírusom sa musíme naučiť žiť. A ak sa rozhodneme navštíviť takéto podujatie s účasťou ľudí zo zahraničia, musíme podstúpiť mieru rizika, že sa nakazíme. Je jednoduché po pozitívnom teste ukázať na niekoho iného, že on za to môže. V prvom rade je to zodpovednosť každého človeka," uzavrela 44-rodáčka zo Sarajeva.


Zdroj: Webnoviny.sk - Djokoviča pre rozšírenie Covid-19 odsudzujú neprávom, zastala sa ho známa lekárka © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Djokovičov tréner Ivaniševič je pozitívny na COVID-19, nakazil sa na spackanom Adria Tour (26. 6. 2020)
 Djokovič ako šašo v červených šatách a popis DJOKOVID-19, médiá ponižujú svetovú jednotku (foto) (23. 6. 2020)
 Novak Djokovič aj jeho manželka Jelena mali pozitívny test na ochorenie Covid-19 (23. 6. 2020)
 Štyria tenisti z turnaja v Zadare sú nakazení koronavírusom, Djokovič test zatiaľ nepodstúpil (22. 6. 2020)
 Djokovič ako najlepší v histórii? Je na dobrej ceste, vraví Vajda (4. 2. 2020)
 Djokovič vo finále Australian Open zdolal Thiema a je novou svetovou jednotkou (foto) (2. 2. 2020)
 Djokovič zvíťazil vo finále ATP , ide o jeho rekordný piaty triumf (3. 11. 2019)
 US Open: Djokovič po osemfinálovom skreči: Je to veľmi frustrujúce (2. 9. 2019)
 WIMBLEDON: Takto reagujú svetové médiá na triumf Novaka Djokoviča (15. 7. 2019)
 Djokovič zmietol Zvereva z kurtu, do semifinále Roland Garros postúpil aj Thiem cez Chačanova (6. 6. 2019)nasledujúci článok >>
Do Bratislavy príde tenisová hviezda, Česko a Slovensko si zahrajú o Pohár priateľstva
<< predchádzajúci článok
Pekarík zrejme zostane v Berlíne ešte rok, opäť zohráva dôležitú úlohu v tíme Herthy

Djokoviča pre rozšírenie Covid-19 odsudzujú neprávom, zastala sa ho známa lekárka - diskusné fórum čitateľov