28. apríla 2019

Dunajská Streda ako prvá zdolala Slovan: Tréner vyjadril rešpekt

Na snímke tréner Dunajskej Stredy Peter Hyballa

Na snímke tréner Dunajskej Stredy Peter Hyballa Foto: TASR - Dušan Hein
Dunajská Streda 28. apríla (TASR) - Dunajskostredská MOL Aréna ponúkla v sobotu 27. apríla v 6. kole nadstavby o titul vo Fortuna lige 2018/2019 zaujímavé futbalové divadlo. Nový slovenský majster Slovan Bratislava v nej pred 11.820 divákmi padol 0:1 a zaknihoval vôbec prvú ligovú prehru v tomto ročníku. DAC si aj napriek polhodinovému vylúčeniu a penalte pre "belasých" pripísal štvrté víťazstvo za sebou a zároveň štvrté čisté konto v sérii. Upevnil si tak druhú pozíciu v tabuľke.

To však nič nezmení na tom, že Slovan získal titul s veľkým náskokom, na čo poukázal aj nemecký tréner domácich Peter Hyballa v pozápasovom hodnotení: "Gratulujem trénerovi Martinovi Ševelovi a celému Slovanu k tomu, že majú najlepší tím na Slovensku. Gratulujem im k titulu, majú šestnásťbodový náskok, čo je naozaj veľa. Prvý polčas bol Slovan lepší, aj keď my sme mali viac loptu na kopačkách. Slovan mal dve-tri veľké šance na skórovanie. V druhej časti prvého polčasu sa nám podarilo vymaniť z tlaku, lepšie sme napádali v prvej línii. Po polčase som dal dve striedania, Koštrnu som posunul na ľavú stranu, kým Šatku som dal na pravú stranu obrany. Nasadil som zároveň aj Herca, bál som sa červenej karty pre Kalmára. V druhom polčase sme dobre driblovali, boli sme rýchli, po peknej akcii sme strelili aj gól. Onedlho bola nariadená penalta, kde nás podržal Jedlička, zároveň sme inkasovali červenú kartu, čím sa obraz hry výrazne zmenil. Chcem vyjadriť obrovský rešpekt môjmu tímu aj fanúšikom. Máme za sebou obrovský zápas."

Slovan hral bez bulharského kapitána Vasila Božikova a Holanďana Joeriho de Kampsa, ktorých vyradili zdravotné problémy. Po konzultácii trénerov s úsekom mládeže tiež padlo rozhodnutie, že David Strelec absolvuje v sobotu duel s výberom do 19 rokov, ktorý bojuje o titul, a ktorý aj za prispenia Strelcovho presného zásahu remizoval v Ružomberku 2:2. Aj preto padli skvelé "belasé" série - šnúra bez prehry sa zastavila na 29 dueloch, víťazná séria v lige na jedenástich zápasoch a séria víťazstiev z ihrísk súperov na 14 stretnutiach. Zaujímavé je, že dve z troch týchto sérii sa skončili tam, kde v máji 2018 začali, čiže v Dunajskej Strede.

Pri absencii Božikova premiérovo viedol "belasých" s kapitánskou páskou na rukáve Slovinec Andraž Šporar. Najlepší ligový strelec mohol rozhodnúť o zisku bodu pre hostí, ale v druhom polčase nepremenil pokutový kop, ktorý bravúrne vyrazil brankár Jedlička. "Už v prvom polčase sme mali vyložené šance. V tej prvej som trafil žrď, Moha potom neuspel v samostatnom nájazde. Mrzí ma nepremenená penalta. Myslel som si, že brankár pôjde na opačnú stranu, žiaľ, vystihol smer a vychytal ma. Dal som do toho všetko, som smutný, taký je však futbal. Penaltu už nepremenili aj väčší futbalisti. Myslím si, že to bol veľmi dobrý zápas, ktorému by viac svedčala remíza. Celkovo sme mali viac šancí než súper a zaslúžili sme si minimálne bod. Dunajská Streda ukázala možno viac vášne, bojovali o to šťastie, ktoré našli a priklonilo sa na ich stranu. Dnes to nebol náš deň, no je lepšie, že taký deň prišiel teraz a nie v nejakom dôležitejšom zápase," citoval ho oficiálny web ŠK.

Slovan najbližšie cestuje do Ružomberka a potom 11. mája o 15.00 privíta Žilinu v zápase, ktorý bude spojený s celodenným programom na Tehelnom poli a oslavou storočnice. "Prišli sme o šancu odohrať sezónu bez prehry, no stále máme veľkú motiváciu. Verím, že dvakrát bude doma plný dom, a zaplnené Tehelné pole je tou najväčšou motiváciou. Chceme vyhrať zostávajúce zápasy a potešiť našich priaznivcov," dodal Šporar.