Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. apríla 2019

Ekonomika eurozóny sa v druhej polovici roka stabilizujeBudova Európskej centrálnej banky v nemeckom Frankfurte.Zdieľať
Budova Európskej centrálnej banky v nemeckom Frankfurte. Foto: TASR/AP
New York 17. apríla (TASR) - Nie je pravdepodobné, že Európska centrálna banka (ECB) v júni výrazne zníži svoju prognózu rastu eurozóny. Ekonomika regiónu by sa totiž mala v druhej polovici tohto roka prinajmenšom stabilizovať, uviedol člen Rady guvernérov ECB Ewald Nowotny.


Diskusie počas minulotýždňového jarného zasadnutia Medzinárodného menového fondu (MMF) ukázali, že vyhliadky Číny sú o niečo lepšie, než sa predpokladalo, povedal guvernér rakúskej centrálnej banky. "Dá sa očakávať, že sa vyrieši obchodný konflikt medzi USA a Čínou. Takže v súčasnosti máme signály nádeje na druhú polovicu roka 2019," doplnil.

Nowotny sa pripojil k viacerým predstaviteľom ECB vrátane jej šéfa Maria Draghiho, ktorí v uplynulých dňoch vyjadrili opatrný optimizmus týkajúci sa ekonomiky eurozóny. Očakávajú, že v druhej polovici tohto roka sa začne zotavovať, s čím počítajú aj aktuálne prognózy.

ECB už odsunula začiatok sprísňovania menovej politiky a je prakticky isté, že úrokové sadzby už tento rok nezvýši. ECB tiež ohlásila nový program dlhodobých lacných úverov pre banky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Filharmónie vyjadria solidaritu v súvislosti s požiarom Notre-Dame
<< predchádzajúci článok
J. Cigániková: Najviac plytvania je v štátnych nemocniciach

Ekonomika eurozóny sa v druhej polovici roka stabilizuje - diskusné fórum čitateľov