Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

09. decembra 2018

Fantázia: Vlhová v paralelnom slalome druhá. Vo finále prehrala so Shiffrinovou o 0,11 stotínSlovenská reprezentantka Petra Vlhová bola blízko víťazstva v paralelnom slalome vo švajčiarskom St. Moritzi, nedeľňajšej atraktívnej súťaži zaradenej do Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach.Zdieľať
Fantázia: Vlhová v paralelnom slalome druhá. Vo finále prehrala so Shiffrinovou o 0,11 stotín

ST. MORITZ.

Vlhová sa po šiestom mieste v predpoludňajšej kvalifikácii dostala v náročnej vyraďovacej časti pretekov až do finále, v ktorom o 11 stotín sekundy podľahla svojej veľkej americkej rivalke Mikaele Shiffrinovej.

Slovenka si postrážila náskok

Vo vyrovnanom súboji bola Vlhová približne v polovici trate o čosi rýchlejšia a zdalo sa, že konečne môže Shiffrinovú zdolať. Slovenka si postrážila drobný náskok aj po oboch skokoch, ale štyri či päť bránok pred cieľom však prišla rozhodujúca chyba a jej súperka to v samom závere využila.

Dvadsaťtriročná Slovenka teda aj po tretí raz v tejto sezóne skončila druhá za Shiffrinovou v pretekoch, ktorých body sa rátajú do hodnotenia Svetového pohára v slalome. Predtým sa tak stalo v slalomoch vo fínskom Levi a americkom Killingtone. Do hodnotenia SP si ambiciózna Liptáčka pripísala ďalších 80 bodov, Shiffrinová vďaka ďalšej „stovke“ zostala suverénne na čele celkového poradia aj hodnotenia slalomu.

Fenomenálna Shiffrinová si pripísala si na konto 48. triumf v pretekoch Svetového pohára. Historicky viac víťazstiev tohto rangu majú už len Američanka Lindsey Vonnová (82), Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová (62) a Švajčiarka Vreni Schneiderová (55).

Suverénny výkon

Vlhová sa v prvom vyraďovacom kole proti Švajčiarke Carole Bissigovej prezentovala suverénnym výkonom. Prvú jazdu Bissigová nedokončila, a tak sa na jej konto prirátala penalizácia 0,50 s. S týmto náskokom potom Vlhová vstúpila do druhej jazdy. kde bola rovnako výrazne rýchlejšia ako jej súperka a napokon zvýšila svoj náskok až na konečných 1,29 s.

Súperkou 23-ročnej Slovenky v osemfinále bola Kanaďanka Roni Remmeová, ktorá svoju jazdu nedokončila. Vlhová bola od začiatku vpredu a napokon bezpečne postúpila do najlepšej osmičky.

Jej súperkou tam bola silná Rakúšanka Stephanie Brunnerová, tretia najlepšia z kvalifikácie. Spočiatku mala mierny náskok Brunnerová, ale v spodnej časti sa Vlhovej podarilo zrýchliť a napokon bola v cieli o desatinu sekundy skôr ako jej súperka.

Jazdilo sa vo vetre a padajúcom snehu

Do semifinále postúpila aj najväčšia favoritka Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorej súperkou bude Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Tá bola najrýchlejšia aj v predpoludňajšej kvalifikácii.

V St. Moritzi sa jazdí vo vetre a pretekárkam sťažuje výkon aj sneženie. Na niekoľko minút dokonca museli prerušiť úvodné vyraďovacie kolo pre silný vietor. Na trati s 30 bránkami s prevýšením 80 m sú aj dva umelé skoky a terénne zlomy.

Vlhová bola v „pavúku“ vyraďovačky nasadená ako šiesta podľa výsledkov kvalifikačného kola. Jej súperka Bissigová bola na štarte vyraďovacích bojov „dvadsaťsedmička“. V úvodnom 1/16-finálovom kole súperky absolvovali dve jazdy s výmenou dráhy na štarte a vítazkou sa stala pretekárka s lepším súčtom časov.

Od osemfinále až do finále o postupujúcich rozhoduje už len jedna vyraďovacia jazda. Vlani sa podujatie Svetového pohára žien v paralelnom slalome uskutočnilo štyri dni pred Vianocami vo francúzskom Courcheveli a Slovenka Petra Vlhová útočila na víťazstvo. Až vo finále ju vtedy zdolala kráľovná slalomových svahov Shiffrinová, a to len o 4 stotiny sekundy.

Výsledky o umiestnenie:

Finále:
6. Petra Vlhová +0,11
1. Mikaela Shiffrinová

O 3. miesto:
31. Wendy Holdenerová
20. Katharina Liensbergerová +0,26

O 5. miesto:
9. Nina Haver-Løsethová
3. Stephanie Brunnerová +0,43

O 7. miesto:
10. Lena Dürrová +0,32
21. Erin Mielzynská

Fantázia: Vlhová v paralelnom slalome druhá. Vo finále prehrala so Shiffrinovou o 0,11 stotín

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Petra Vlhová skončila druhá v slalome Svetového pohára v Killingtone (25. 11. 2018)
 Vlhová získala fantastické druhé miesto v slalome Svetového pohára vo fínskom Levi (17. 11. 2018)
 Vlhová je vyrovnaná s výsledkom: Jedna súťaž neukáže všetko (27. 10. 2018)
 Vlhová po 11. mieste nedosiahla na métu Zuzulovej (17. 3. 2018)
 Vlhová štvrtá v slalome v Ofterschwangu, Shiffrinová má malý glóbus (10. 3. 2018)
 Vlhová sa v piatok necítila komfortne: No nič, zajtra je slalom (9. 3. 2018)
 Podsklz a záklon vyradili Vlhovú z obrovského slalomu (9. 3. 2018)
 Petra Vlhová sa v kombinácii dostala premiérovo na pódium (4. 3. 2018)
 Petra Vlhová na ZOH 2018 na skvelom piatom mieste v superkombinácii, Gisinová získala zlato (22. 2. 2018)
 ZOH 2018: Vlhová skončila v obrovskom slalome na 13. mieste (15. 2. 2018)nasledujúci článok >>
LYŽOVANIE-SP: Petra Vlhová v paralelnom slalome skončila druhá
<< predchádzajúci článok
Liverpool je novým lídrom Premier League

Fantázia: Vlhová v paralelnom slalome druhá. Vo finále prehrala so Shiffrinovou o 0,11 stotín - diskusné fórum čitateľov