Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. októbra 2020

Fanúšikovia ultras protestujú pred úradom vlády, protiepidemiologických opatrení majú plné zuby (video)Do bratislavských ulíc vyrazili najmä nespokojní futbaloví chuligáni. Nepáčia sa im sprísnené vládne opatrenia. Pred sídlom vlády slovne napádali premiéra Igora Matoviča, aby „vyliezol z úradu".Zdieľať
Fanúšikovia ultras protestujú pred úradom vlády, protiepidemiologických opatrení majú plné zuby (video)

Ultras fanúšikovia protestovali pred Úradom vlády a žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Do ulíc vyšli napriek zákazu zhromažďovania sa nad 6 osôb. Nesúhlasia ani s opatreniami proti šíreniu koronavírusu. Zišlo sa ich niekoľko tisíc. Zasiahla proti nim polícia.

Počas zhromaždenia protestujúci hádzali za bránu úradu vlády zapálené svetlice. Na adresu premiéra vykrikovali vulgarizmy a kopali do brány.

Polícia následne proti fanúšikom vytvorila koridor pred bránou a múrmi úradu. Voči niektorým demonštrantom použila aj slzný plyn.

Pred úradom vlády začali niektorí z nich hádzať dymovnice a odpaľovať delobuchy. Ťažkoodenci sa postavili sídlo premiéra a demonštranti na nich hádzali pivá.

Na nádvorí úradu prišli aj policajti z Lynx komanda.

Po hádzaní kameňov a dlažobných kociek použili policajti na demonštrantov aj vodné delo.

čítajte tiež: Účastníci protestu neujdú spravodlivosti, odkazuje minister vnútra Mikulec

Bezpečnostné opatrenia

Bratislavskí policajti v súvislosti so sobotným zhromaždením informovali, že pripravili bezpečnostné opatrenia. Dopravní policajti monitorujú dopravno-bezpečnostnú situáciu v Bratislave.

Opatrenia budú zamerané na ochranu života, zdravia, majetku ľudí a verejného poriadku. Policajti budú v prípade komplikácií usmerňovať dopravu v Bratislave. Vyzývajú preto vodičov, aby rešpektovali ich pokyny. O prípadných zmenách v doprave budú priebežne informovať.

„S občanmi, ktorí sa rozhodnú aj napriek týmto okolnostiam neoznámeného zhromaždenia zúčastniť, budú komunikovať policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Ich snahou bude konštruktívne komunikovať so zúčastnenými, predchádzať prípadným konfliktným a agresívnym prejavom správania,“ uviedla polícia.

"Dnešné neohlásené zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov v niektorých prípadoch i pod vplyvom alkoholu," priblížilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti. Ako dodalo, zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa navzájom zranili, keď jeden z prítomných ju vhodil medzi zhromaždených.Obyvatelia centra Bratislavy a náhodní okoloidúci sa obrátili so žiadosťou o pomoc na policajný zbor. "Viaceré protiprávne konania zúčastnených osôb prerušila poriadková jednotka, ktorá vytvorila kordón na prehradenie priestoru. Keďže útočníci od tohto konania opakovane neupustili, poriadková jednotka použila donucovacie prostriedky, a to slzotvorný plyn a špeciálnu vodnú striekačku na obnovenie verejného poriadku," doplnila polícia. Dodala, že na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci policajného zboru.

Neohlásené zhromaždenie sa konalo v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovania sa osôb v skupinách viac ako šesť ľudí. "Z miesta zhromaždenia ultrapravicových radikálov sa stalo bezpečnostné riziko," uzavrela polícia.

 

 

Ak osoby porušia opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva SR, okresné úrady ich môžu sankcionovať do výšky 1659 eur, v blokovom konaní do 1000 eur, upozorňuje polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sulík celoplošné testovanie ľudí víta, ale Pellegrini očakáva najskôr vysvetlenie (17. 10. 2020)
 MATOVIČ: Pripravujeme plošné pretestovanie Slovenska na COVID-19 (17. 10. 2020)
 Na Slovensku zomrelo na koronavírus ďalších šesť ľudí, najmladšia obeť mala len 55 rokov (17. 10. 2020)
 Ministerstvo vnútra pripravuje poľnú nemocnicu, izolovať by mohla stovky infikovaných (17. 10. 2020)
 České laboratóriá hlásia až päťciferný denný nárast chorých, situácia sa zo dňa na deň zhoršuje (17. 10. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo opäť takmer dvetisíc infikovaných koronavírusom (17. 10. 2020)
 Mladík z USA sa koronavírusom nakazil dvakrát. Jeho prípad mal nečakaný priebeh aj pre lekárov (17. 10. 2020)
 Pfizer vakcínu proti COVID-19 pred prezidentskými voľbami v USA mať nebude, hoci si to Trump želá (17. 10. 2020)
 Čaká Slovensko nová éra testovania na COVID-19? Zisťovali sme, kto bude môcť podstúpiť antigénový rýchlotest (16. 10. 2020)
 Lučenecká nemocnica eviduje 29 nakazených zamestnancov, zasadal okresný krízový štáb (16. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Marian Kotleba je v karanténe, jeho advokát mal pozitívny test na koronavírus.
<< predchádzajúci článok
Sulík celoplošné testovanie ľudí víta, ale Pellegrini očakáva najskôr vysvetlenie

Fanúšikovia ultras protestujú pred úradom vlády, protiepidemiologických opatrení majú plné zuby (video) - diskusné fórum čitateľov