Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. januára 2021

Firmu na výrobu vakcíny proti koronavírusu museli evakuovať pre podozrivý balíčekBritská farmaceutická výrobná spoločnosť, ktorá vyrába vakcíny proti koronavírusu, musela v stredu čiastočne evakuovať svoj ...Zdieľať
britain_vaccine_police_62518 b229609edcc9485ab6f9f0769e357407 676x422 27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Britská farmaceutická výrobná spoločnosť, ktorá vyrába vakcíny proti koronavírusu, musela v stredu čiastočne evakuovať svoj závod po tom, čo tam doručili „podozrivý balíček“.


Britská pobočka firmy Wockhardt, sídliacej v indickom Bombaji, v závode v severnom Walese vyrába očkovaciu látku proti koronavírusu spoločnosti AstraZeneca a Oxfordskej univerzity. Balíček dostala ráno a následne naň upozornila úrady.

Na základe odbornej rady sme miesto čiastočne evakuovali až do úplného vyšetrenia. Bezpečnosť našich zamestnancov a kontinuita podnikania majú naďalej prvoradý význam,“ uviedla firma vo vyhlásení.

Polícia regiónu Severný Wales informovala, že riešia „trvajúci incident“ vo Wrexham Industrial Estate, pričom uzavreli cesty a požiadali obyvateľov, aby sa oblasti do odvolania vyhýbali. Ministerstvo obrany zase uviedlo, že na miesto privolali tím na zneškodnenie munície, ktorý v závode pomáha úradom.

Firma zamestnáva 400 ľudí. Neuviedla však, koľko presne evakuovala.

Wockhardt UK uzavrela dohodu s britskou vládou, ktorá vyhradila výrobnú linku vo waleskom závode na zabezpečenie dodávok vakcín proti ochoreniu COVID-19.


Zdroj: Webnoviny.sk - Firmu na výrobu vakcíny proti koronavírusu museli evakuovať pre podozrivý balíček © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úniu miest Slovenska výsledky rokovania krízového štábu sklamali, situácia je nejasná
<< predchádzajúci článok
Politická satira by mala mať svoje hranice a tá v seriáli Pumpa ich prekročila, myslí si predseda rady

Firmu na výrobu vakcíny proti koronavírusu museli evakuovať pre podozrivý balíček - diskusné fórum čitateľov