Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

12. júna 2019

Foto a video: Uber uvádza letecký taxi a ohlasuje, že Melbourne sa stal prvým medzinárodným Uber Air CityPočas prvého dňa tretieho ročníka Elevate Summit oznámil Uber nový pilotný projekt Uber Air spolu s novými dizajnovými konceptmi a partnerstvami, ktoré pomôžu spustiť prvú sieť mestskej leteckej dopravy na svete.Zdieľať
Foto: Uber uvádza letecký taxi

S výberom austrálskeho Melbourne ako prvého medzinárodného Uber Air Pilot City posilnila spoločnosť svoj cieľ spustiť testovacie lety, aby projekt odštartoval v roku 2020, s plánom jeho komerčnej prevádzky v roku 2023.

Na treťom ročníku Elevate summitu Uber sa uskutočnil let na ukážku ako bude vyzerať realita v roku 2023. Ukazujeme, že stlačenie tlačidla a objednanie letu je oveľa bližšie ako si môžete myslieť, vrátane nových skyportov, nových leteckých taxi kabín, nových modelov lietadiel a oveľa viac. Elevate je vízia spoločnosti Uber, ktorá má zdvihnúť dopravu z 2D reality a presunúť sa do oblakov s plne elektrickými vzdušnými taxíkmi, ktoré sú zelené, tiché a bezpečné,” povedal Eric Allison, šéf Uber Elevate.

Uber lietadlá nebude vyrábať, ale s lídrami v tomto odvetví bude spolupracovať na výrobe 100% elektrických lietadiel s vertikálnym vzletom a pristávaním (eVTOL), ktoré budú využívať sieť Uber Air.

 

Foto: Uber uvádza letecký taxi

 

Austrálsky Melbourne bol vybraný ako prvé medzinárodné mesto Uber: Melbourne sa pripojí k Dallasu a Los Angeles ako pilotné mesto programu. Testovacie lety majú začať v roku 2020 a plány na začatie komerčnej prevádzky sú v roku 2023. Uber tiež oznámil partnerstvo s poprednými austrálskymi spoločnosťami - Macquarie, Telstra a Scentre Group. S už existujúcimi partnermi, vrátane letiska v Melbourne, ktoré poskytne infraštruktúru a potrebné telekomunikačné riešenia, budú v spolupráci vytvárať úspešnú mestskú leteckú sieť.

 

Nový dizajn kabíny leteckého taxi pre budúcu službu Uber Air: Spoločne so štúdiom ZEO Studio spoločnosti Safran Cabin a Bipolar Studio vytvoril Uber vôbec prvý interiérový model kabíny Uber Air, ktorý je vystavený na summite. Jeho cieľom je stať sa široko akceptovaným štandardom pre užívateľskú skúsenosť z letu vo vozidle eVTOL.

 

Tohtoročné koncepcie predstavili prepojenú mobilitu Skyportov pre spustenie komerčných služieb v Dallase, Los Angeles a Melbourne v roku 2023. Medzi top 16 návrhov od 8 popredných architektonických spoločností patrí modernizácia parkovacích štruktúr a nové budovy, ktoré predstavujú prvé plne uznávané a technicky realizovateľné Skyporty


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Akcia Uberu pokračuje v páde (13. 5. 2019)
 Taxislužba Uber sa vracia na Slovensko, bude využívať iba licencovaných vodičov (25. 4. 2019)
 Uber musí prestať prevádzkovať taxislužbu na Slovensku, rozhodol o tom súd (26. 3. 2018)
 Londýn nechce predĺžiť licenciu taxislužbe Uber, petíciu za jej zachovanie podpísalo vyše pol milióna ľudí (25. 9. 2017)
 Uber funguje legálne, rozhodol britský súd (16. 10. 2015)nasledujúci článok >>
Festival Vlnoplocha sa predstaví od 13. do 16. júna „nežne“
<< predchádzajúci článok
Hranica v srdci je pozitívny dokument z česko-slovenského pohraničia