Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. marca 2010

Grécko by malo predať neobývané ostrovyGrécko, ktorému hrozí bankrot, by malo predať svoje neobývané ostrovy, a tak získať finančné prostriedky, uviedli partneri nemeckej kancelárky Angely Merkelovej vo štvrtok. "Grécko ...Zdieľať
Foto: SITA/AP BERLÍN 4. marca (WEBNOVINY) - Grécko, ktorému hrozí bankrot, by malo predať svoje neobývané ostrovy, a tak získať finančné prostriedky, uviedli partneri nemeckej kancelárky Angely Merkelovej vo štvrtok. "Grécko musí predať svoje podiely v spoločnostiach a získať finančné prostriedky, napríklad aj z predaja neobývaných ostrovov," povedal Frank Schäffler, poslanec slobodných demokratov (FDP) a Merkelovej koaličný partner pre denník Bild. Člen Merkelovej konzervatívnej Kresťansko demokratickej únie Marco Wanderwitz uviedol, že Atény sa musia samé usilovať získať okrem finančnej pomoci EÚ prostriedky, ktoré Grécku pomôžu dostať sa z krízy. "V takomto prípade pripadajú do úvahy aj niektoré grécke ostrovy."


Grécko má podľa webovej stránky Národného úradu pre turizmus neďaleko pobrežia okolo 6 000 ostrovov, z ktorých je len 227 obývaných.

Grécka vláda v stredu schválila nový balíček úsporných opatrení v snahe dostať pod kontrolu rozpočtový deficit. Hovorca vlády uviedol, že sa rozhodlo o opatreniach, ktoré prinesú 4,8 mld. eur. Medzi opatreniami je zvýšenie dane z pridanej hodnoty o dva percentuálne body, zvýšenie spotrebných daní z palív, tabaku a alkoholu, zníženie odmien vo verejnom sektore o 30 % a zmrazenie dôchodkov vo verejnom sektore v tomto roku.

O situácii v krajine bude v piatok rokovať s gréckym premiérom Giórgiosom Papandreoum nemecká kancelárka Angela Merkelová.

SITA/AFP

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Grécko pripravuje ďalšie protesty, ostrovy nepredá (5. 3. 2010)
 Moody's: Šetrenie gréckej vlády zodpovedá ratingu (4. 3. 2010)
 Grécko potrebuje od krajín v EÚ vyjadrenie dôvery (4. 3. 2010)
 Euro posilnilo vďaka dopytu po gréckych dlhopisoch (4. 3. 2010)
 EÚ: Grécko musí prijať ďalšie úsporné opatrenia (2. 3. 2010)nasledujúci článok >>
Radičová: SR hrozí riziko pracujúcej chudoby
<< predchádzajúci článok
ŠEFČOVIČ: Ekonomika EÚ by mala mať nové základy