Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

09. apríla 2011

Hasiči zasahovali po silnom vetre v Prešovskom krajiVietor v Prešovskom kraji dnes nevyčíňal iba vo Vysokých Tatrách, ale lámal stromy a strhával strechy aj na Šariši a Hornom Zemplíne. Od polnoci do 16:00 ...Zdieľať
vichrica v tatrach Ilustračné fotoFoto: SITA/Rastislav Ovšonka PREŠOV 9. apríla (WEBNOVINY) – Vietor v Prešovskom kraji dnes nevyčíňal iba vo Vysokých Tatrách, ale lámal stromy a strhával strechy aj na Šariši a Hornom Zemplíne. Od polnoci do 16:00 mali hasiči na území kraja vyše 30 výjazdov spojených s víchricou. Vietor poškodil strechu na kostole v obci Poliakovce v okrese Bardejov. Strešná krytina sa pod náporom vetra uvoľnila aj na rodinných domoch v Malom Šariši v okrese Prešov a v obci Tisinec v okrese Stropkov.

Ako informoval agentúru SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Viliam Popadič, hasiči každú chvíľu vyrážali k popadaným stromom, aby uvoľnili neprejazdné cesty. Víchrica vystrájala aj na Kalvárii v Bardejove, na Sokolovskej ulici v Humennom a na cestách Svidníckeho a Stropkovského okresu. Momentálne sú v Prešovskom kraji všetky cesty zjazdné. Hasičov najviac potrápili zablokované komunikácie pre pováľané stromy vo Vysokých Tatrách, hlavne Cesta Slobody. K zraneniu osôb nedošlo. Škody neboli zatiaľ vyčíslené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
LÍBYA: Kaddáfího sily ostreľovali Adždábiju
<< predchádzajúci článok
FIGEĽ: Téma ochrany svedomia je prinajmenšom na stole MZV