Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. apríla 2024

Hlas-SD si chce ponechať post predsedu parlamentu, nominuje RašihoNominantom strany Hlas-SD na post predsedu parlamentu bude súčasný minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši ...Zdieľať
6611cec2ad56c702654218 676x451 15.4.2024 (SITA.sk) - Nominantom strany Hlas-SD na post predsedu parlamentu bude súčasný minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši (Hlas-SD). Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš v relácii Braňo Závodský Naživo Rádia Expres s tým, že sa na tom dohodli v rámci strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

Tri Svätoplukove prúty


Podľa medializovaných informácií do úvah, kto zaujme kreslo predsedu parlamentu, spadala aj ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD). Tá sa však podľa Tomášových slov chce aj naďalej venovať rezortu hospodárstva. Tomáš zatiaľ neinformoval, kto by Rašiho nahradil na poste ministra.

Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) cez víkend oznámil, že „najlepším riešením pre Slovensko by bolo, keby vo vládnej koalícii vznikla dohoda, aby bol prezidentom Peter Pellegrini (Hlas-SD), predsedom vlády Robert Fico a predsedom parlamentu Andrej Danko (SNS). Boli by to tri Svätoplukove prúty, ktoré by potom fungovali".

Dodržanie koaličnej zmluvy


Minister Tomáš tvrdí, že Hlas-SD nezdieľa premiérov názor.

„Zvolením Pellegriniho za prezidenta sa nezmenila politická mapa, nezmenila sa koaličná dohoda, nezmenili sa pomery v parlamente. Stále má strana Hlas-SD 27 poslancov, SNS iba 10 poslancov. Budeme vyžadovať dodržiavanie koaličnej dohody, koaličnej zmluvy, na základe ktorej post predsedu parlamentu patrí strane Hlas-SD," skonštatoval Tomáš.


Budúcemu prezidentovi Petrovi Pellegrinimu zanikol mandát poslanca, a teda aj funkcia predsedu parlamentu, deň po zvolaní za hlavu štátu v prezidentských voľbách. Aktuálne je poverený výkonom právomocí predsedu parlamentu podpredseda parlamentu Peter Žiga (Hlas-SD).
Zdroj: SITA.sk - Hlas-SD si chce ponechať post predsedu parlamentu, nominuje Rašiho © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael varoval Palestínčanov, aby sa nevracali do severného Pásma Gazy
<< predchádzajúci článok
Union vzdeláva odbornú verejnosť, začínajúcim lekárom posiela unikátnu brožúru KOMPAS