Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. decembra 2021

Holandsko pred Vianocami zatvorí školy, dôvodom sú obavy z omikronuHolandský premiér Mark Rutte tiež oznámil, že jeho kabinet do 14. januára predlžuje pandemické opatrenia, čo znamená, že obchody, bary a reštaurácie musia byť medzi 17.00 h a 5.00 h zatvorené.Zdieľať
Holandsko pred Vianocami zatvorí školy, dôvodom sú obavy z omikronu

Holandsko pre rastúce obavy zo šírenia koronavírusového variantu omikron zatvorí pred Vianocami základné školy a predĺži nočný zákaz vychádzania. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.


Základné školy sa zatvoria v pondelok 20. decembra, teda o týždeň skôr, ako sa pôvodne plánovalo. Dôvodom sú obavy, že žiaci by mohli covidom nakaziť príbuzných v pokročilom veku, ktorí patria medzi najzraniteľnejšie skupiny občanov. Vláda oznámila, že základné školy sa rozhodla zatvoriť po odporúčaní odborníkov. "Vzhľadom na to, že vianočné prázdniny sa tento rok začínajú priamo na Štedrý deň, deti by mohli nevedomky nakaziť svojich starších príbuzných, čo by malo za následok príliš veľký nápor na nemocnice," uviedla vláda vo vyhlásení.

Holandský premiér Mark Rutte tiež oznámil, že jeho kabinet do 14. januára predlžuje pandemické opatrenia, čo znamená, že obchody, bary a reštaurácie musia byť medzi 17.00 h a 5.00 h zatvorené. Tieto reštrikcie, v rámci ktorých môžu ľudia doma prijať maximálne štyroch hostí, vstúpili do platnosti 28. novembra na obdobie troch týždňov, píše AFP.

V súvislosti s vládnymi opatreniami proti koronavírusu protestovali v novembri holandskí občania vo viacerých mestách. Tieto protesty sprevádzalo násilie a polícia na nich zatkla desiatky ľudí.

Ako uvádza AFP, vďaka opatreniam sa nedávne rekordné prírastky nakazených podarilo znížiť. Podľa holandského úradu verejného zdravotníctva RIVM sa počet infikovaných v porovnaní s minulým týždňom znížil o 21 percent na súčasných 116.477. Počet nových prípadov však ostáva naďalej vysoký, pričom infekcia sa šíri najmä medzi deťmi na základných školách.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hygienici budú môcť získať vaše telefónne číslo, má to zabrániť šíreniu COVID-19 (14. 12. 2021)
 Zákaz vychádzania na Slovensku so zmenami a nebude platiť pre 18 druhov prevádzok a služieb (14. 12. 2021)
 Na Slovensku pribudlo menej ako 5000 nákazených novým koronavírusom (14. 12. 2021)
 Variant Omikron sa v Británii rýchlo šíri, posilnia očkovanie treťou dávkou vakcíny (13. 12. 2021)
 Proti povinnému očkovaniu protestovali odporcovia v Prahe (12. 12. 2021)
 Krajniak: Ľudia sa na Vianoce budú môcť stretávať (12. 12. 2021)
 Na Slovensku sa objavili prvé tri prípady omicron variantu koronavírusu (11. 12. 2021)
 Konzílium odborníkov kritizuje nové opatrenia, ktoré sa prijala vláda v súvislosti s aktuálnou epidemickou situáciou (10. 12. 2021)
 Šéf BioNTechu Ugur Sahin je za podávanie tretej dávky vakcíny už po 3 mesiacoch (10. 12. 2021)
 PLATIA NOVÉ OPATRENIA: Viaceré obchody môžu otvoriť len v režime OP (10. 12. 2021)nasledujúci článok >>
Lukašenko: Vyzývanie na sankcie proti štátu bude po novom trestné
<< predchádzajúci článok
Najväčšia taxislužba v Paríži po vážnej nehode prestala používať Teslu Model 3