Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Hobby

07. apríla 2007

Horská služba pripravuje inštruktáž o lavínachStredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby v Jasnej pripravilo po druhýkrát pre širokú verejnosť inštruktáž o lavínach. Oproti minulému roku zmenili záchranári formu podujatia. ...Zdieľať

POPRAD 7. apríla (WEBNOVINY) - Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby v Jasnej pripravilo po druhýkrát pre širokú verejnosť inštruktáž o lavínach. Oproti minulému roku zmenili záchranári formu podujatia. Inštruktáž bude len jednodňová a zameraná na výcvik v teréne. "Záujem o podujatie je veľký. Aj preto sme museli obmedziť účasť len na slovenských záujemcov," uviedol pre SITA organizátor podujatia Milan Lizúch zo Strediska lavínovej prevencie HZS. O lavínovú inštruktáž majú okrem Slovákov záujem najmä Česi, ale i Poliaci, ktorí by dokázali zaplniť celú kapacitu. Práca s lavínovým vyhľadávacím prístrojom, kamarátska pomoc a stratégia pohybu v teréne sú hlavné témy, s ktorými chcú záchranári oboznámiť najmä skialpinistickú a horolezeckú verejnosť.

Lavínová inštruktáž sa uskutoční 13. apríla v Derešskom kotle v Nízkych Tatrách. V prípade nepriaznivého počasia sa môže zmeniť miesto konania, prípadne sa môže celá akcia zrušiť. Celú inštruktáž robí horská služba zdarma. Záujemcovia si zaplatia len vlastnú dopravu, stravu a prípadne ubytovanie. Každý z účastníkov musí mať so sebou skialpinistickú výstroj, vyhľadávací prístroj, lopatku, sondu, oblečenie pre pohyb vo vysokohorskom teréne, tekutiny a jedlo. Záujemcovia sa môžu prihlásiť mailom na meteo.slp@hzs.sk.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Korytnačka písmenková začína v prírode robiť problémy
<< predchádzajúci článok
Kate Beckinsale hovorí, že má ďaleko od hollywoodskej krásy