Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2024

Hrubala končí ako predseda Špecializovaného trestného súdu, funkcie sa vzdal po rozhovore s ministrom SuskomJán Hrubala končí vo funkcii predsedu Špecializovaného trestného súdu. Ako uviedol v stanovisku, v utorok 14. mája si ho ...Zdieľať
bp_1115 676x474 15.5.2024 (SITA.sk) - Ján Hrubala končí vo funkcii predsedu Špecializovaného trestného súdu. Ako uviedol v stanovisku, v utorok 14. mája si ho predvolal minister spravodlivosti Boris Susko a tlmočil mu výhrady voči jeho postupu v rámci disciplinárnej veci sudcu ŠTS Michala Trubana týkajúceho sa zisťovania rozsahu "policajných informácií" o sudcovi.


Podľa jeho názoru ide o nedostatok v mojej práci a o pochybenie, ktoré je dôvodom na moje odvolanie z funkcie predsedu súdu," uviedol Hrubala.

Dodal, že nesúhlasí s takýmto názorom a v zhode s väčšinou disciplinárneho senátu rozhodujúceho predmetnú vec si myslí, že v danej situácii predseda súdu mal aj takéto možnosti skúmania integrity sudcu a intenzita kontaktov dôvodiacich ním namietanú zaujatosť sudcu mala a mohla byť predmetom prieskumu štatutárneho orgánu súdu.

Pokiaľ však ide o ministrov názor naďalej so mnou vo funkcii predsedu súdu nespolupracovať, akceptoval som ho. V rámci výkonu štátnej správy súdov by spolupráca mala byť založená na dôvere, a ak neexistuje, je viacero spôsobov ukončenia takejto spolupráce. Jedným z nich je vzdanie sa funkcie predsedu súdu a takýto krok som učinil," vyhlásil Hrubala.

Hrubala doplnil, že odchádza s pocitom dobre vykonanej práce a jeho nástupca, respektíve nástupkyňa "zdedí" personálne zastabilizované pracovisko s normálnou pracovnou atmosférou a sudcami respektíve sudkyňami, ktorí vedia, v čom práca sudcu spočíva.


Zdroj: SITA.sk - Hrubala končí ako predseda Špecializovaného trestného súdu, funkcie sa vzdal po rozhovore s ministrom Suskom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Päsťami a strelami sa v politike nič nevyrieši, reaguje Matovič v súvislosti s útokom na Fica
<< predchádzajúci článok
Postrelenie Fica je vyvrcholením nálad v spoločnosti. Je to útok na samotnú podstatu štátnosti, tvrdí Žilinka (video)