Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

20. októbra 2021

Informačné dopravné značky čaká zmena, obce môžu uviesť názvy cieľov aj v jazyku menšinyObce dostanú možnosť použiť na navádzanie účastníkov cestnej premávky informačné dopravné značky s názvami vyznačených cieľov v štátnom jazyku aj v jazyku menšiny. Vyplýva to z novely ...Zdieľať
gettyimages 1090390100 676x444 20.10.2021  - Obce dostanú možnosť použiť na navádzanie účastníkov cestnej premávky informačné dopravné značky s názvami vyznačených cieľov v štátnom jazyku aj v jazyku menšiny.


Vyplýva to z novely zákona o používaní jazykov národnostných menšín. Za prijatie novely hlasovalo 82 poslancov zo 128 prítomných.

S návrhom prišiel poslanec György Gyimesi (OĽaNO). Argumentoval tým, že názvy vyznačených cieľov v štátnom jazyku aj v jazyku národnostnej menšiny sa využívajú vo viacerých európskych štátoch ako napríklad vo Fínsku, v Škótsku, Írsku, Srbsku či v Rumunsku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Informačné dopravné značky čaká zmena, obce môžu uviesť názvy cieľov aj v jazyku menšiny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovák Tomáš Halgaš úspešne predal svoj start-up Sphere spoločnosti Twitter
<< predchádzajúci článok
Festival českého divadla v Štúdiu L+S sa predstaví už 4. novembra 2021