Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2019

Jeana-Marie Le Pena obžalovali zo sprenevery fondov EPZakladateľa francúzskej ultrapravicovej strany Národný front (FN) Jeana-Marie Le Pena obžalovali v piatok zo "sprenevery" v súvislosti s nevhodným nakladaním s finančnými ...Zdieľať
Jean-Marie Le Pen Foto: TASR/AP
Paríž 13. septembra (TASR) - Zakladateľa francúzskej ultrapravicovej strany Národný front (FN) Jeana-Marie Le Pena obžalovali v piatok zo "sprenevery" v súvislosti s nevhodným nakladaním s finančnými prostriedkami z EÚ. Informovala o tom agentúra AFP.


Le Pena (91), ktorý bol poslancom Európskeho parlamentu (EP) od polovice 80. rokov až do júla 2019, zbavili poslaneckej imunity ešte v marci, aby francúzskym úradom umožnili jeho vyšetrovanie.

Podľa vznesených obvinení si Le Pen nárokoval finančné prostriedky na platy svojich asistentov v EP, ktorí však v skutočnosti pôsobili v štruktúrach Národného frontu vo Francúzsku.

FN sa medzičasom premenoval na Národné združenie (RN). Stranu vedie Le Penova dcéra Marine, ktorú v súvislosti s rovnakým prípadom pred časom už obžalovali. Podľa odhadov bolo v súvislosti s prípadom z fondov EP určených na platy zamestnancov medzi rokmi 2009-2017 neoprávnene odčerpaných takmer sedem miliónov eur.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci ukončili diskusiu k odvolaniu premiéra:Hlasovať budú v utorok
<< predchádzajúci článok
Mugabeho pohreb odložia o mesiac, pochovajú ho v mauzóleu

Jeana-Marie Le Pena obžalovali zo sprenevery fondov EP - diskusné fórum čitateľov