01. decembra 2019

Johaugová a Kläbo triumfovali v stíhačke

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová v cieli stíhacích pretekov na 10 km voľnou technikou Svetového pohára vo Fínskej Ruke 1. decembra 2019. Foto: TASR/AP
Ruka 1. decembra (TASR) - Nórka Therese Johaugová si cez víkend na podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskom stredisku Ruka pripísala double. Po sobotňajšom triumfe v klasike na 10 km vyhrala v nedeľu aj stíhacie preteky na 10 km voľnou technikou. Medzi mužmi sa z prvenstva na 15 km tešil jej krajan a obhajca veľkého glóbusu Johannes Hösflot Kläbo.

Johaugová jednoznačne dominovala systémom štart-cieľ časom 25:48,0 min a pred druhou krajankou Heidi Wengovou mala priepastný náskok 1:11,3 min. Nórsky deň podčiarkla tretím miestom Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (+1:13,3). Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila rovnako ako v sobotu 70. miesto, za víťazkou zaostala o 8:18,0 minúty.

Kläbo v stíhacích pretekoch voľne na 15 km časom 35:29,7 min predstihol krajana Emila Iversena o 1,8 sekundy, tretí skončil najrýchlejší zo sobotňajšej klasiky Iivo Niskanen z Fínska (+11,1). V najlepšej osmičke bolo až šesť Nórov. Slovenský reprezentant Ján Koristek obsadil 69. priečku s mankom 7:01,3 min na víťaza.