Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. októbra 2021

Kajetán Kičura bude stíhaný na slobode, bývalého šéfa hmotných rezerv prepustili z väzby


Tagy: Väzba

Bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru prepustili z väzby. Ako informuje portál televízie JojZdieľať
fc8a1878 min 676x451 13.10.2021  - Bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru prepustili z väzby. Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, informáciu potvrdil aj jeho obhajca Rastislav Palovič.

Rok a pol vo väzbePríkaz na prepustenie podľa portálu vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Spomínaný portál pripomína, že za múrmi väznice Kičura strávil približne rok a pol.

"Úrad špeciálnej prokuratúry môže potvrdiť prepustenie z väzby. Dôvodom je návrh vyšetrovateľky na jeho prepustenie, s ktorým sa prokurátor stotožnil, nakoľko kolúzna väzba obvineného bola predĺžená Najvyšším súdom SR len do 21.októbra. Pôvodne pritom prokurátor žiadal predĺženie do januára 2022, s čím sa NS SR nestotožnil a väzbu predĺžil len do októbra," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Stíhanie na slobode


V súčasnosti podľa nej nie sú naplánované žiadne konkrétne výsluchy svedkov ani iné úkony, pri ktorých by hrozilo ovplyvňovanie zo strany obvineného.

„Najvyšší súd pritom upozornil vo svojich predchádzajúcich rozhodnutiach, že na ďalšie trvanie väzby by museli orgány činné v trestnom konaní predložiť konkrétne naplánované výsluchy a zdôvodniť, prečo existuje obava z ich ovplyvňovania," povedala hovorkyňa.

Podľa Tökölyovej sú však naďalej realizované iné procesné úkony, pre ktoré ešte nie je možné vyšetrovanie ukončiť, ale ktorými sa nedá odôvodniť ďalšie predĺženie väzby.

„Prokuratúra by za tejto situácie v súčasnosti nevedela odôvodniť žiadosť o ďalšie predĺženie kolúznej väzby a stotožnila sa s podnetom vyšetrovateľky na prepustenie obvineného," dodala hovorkyňa s tým, že vyšetrovanie bude naďalej pokračovať a Kičura aj ostatní obvinení budú stíhaní na slobode.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kajetán Kičura bude stíhaný na slobode, bývalého šéfa hmotných rezerv prepustili z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Väzba
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Súd predĺžil Kičurovi väzbu do augusta, bývalý šéf hmotných rezerv podal sťažnosť (28. 5. 2021)
 Kičura zostáva vo väzbe, Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o jeho prepustení (25. 2. 2021)
 Bývalého šéfa SŠHR Kajetána Kičuru prepustil sudca na slobodu (11. 2. 2021)
 Kičura zostane vo väzbe ešte niekoľko mesiacov, najvyšší súd zamietol aj sťažnosť prokurátora (10. 11. 2020)
 Kičura zostáva za mrežami, súd zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby (4. 11. 2020)
 Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezev Kajetán K. zostáva vo väzbe (30. 6. 2020)
 Akcia Rezervy pokračuje, NAKA zaistila u Kičuru zlaté tehličky (17. 6. 2020)
 NAKA zasahovala u bývalého šéfa hmotných rezerv, Kičura čelí obvineniu aj z prijímania úplatku (22. 4. 2020)nasledujúci článok >>
V IROP budú vyčerpané všetky peniaze, očakáva Remišová
<< predchádzajúci článok
Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva – sme však na ňu pripravení?

Kajetán Kičura bude stíhaný na slobode, bývalého šéfa hmotných rezerv prepustili z väzby - diskusné fórum čitateľov