Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2020

Krajne pravicová organizácia plánovala útoky na politikov a moslimov, cieľom bol štátny prevratNemecká polícia prehľadala objekty v spojitosti s piatimi osobami podozrivými z vytvorenia "pravicovej teroristickej organizácie", ktorá plánovala vykonať útoky na politikov alebo členov ...Zdieľať
policia 1 676x451 14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká polícia prehľadala objekty v spojitosti s piatimi osobami podozrivými z vytvorenia "pravicovej teroristickej organizácie", ktorá plánovala vykonať útoky na politikov alebo členov menšín.


Federálni prokurátori uviedli, že piatkové razie sa týkali 13 miest v šiestich spolkových krajinách. Zatiaľ nikoho nezatkli.

Cieľom bolo vykonať prevrat


Piati podozriví údajne v septembri 2019 vytvorili organizáciu s cieľom vykonať prevrat štátneho a sociálneho poriadku v Nemecku, pričom svoj cieľ plánovali dosiahnuť "zatiaľ nešpecifikovanými útokmi proti politikom, žiadateľom o azyl a moslimom, čím chceli vyvolať situáciu podobnú občianskej vojne".

Ďalších osem podozrivých vyšetrujú


V prípade vyšetrujú aj ďalších osem osôb podozrivých z prísľubu finančnej podpory, poskytnutia zbraní a zúčastnení sa na útokoch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Krajne pravicová organizácia plánovala útoky na politikov a moslimov, cieľom bol štátny prevrat © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Macron prišiel o kandidáta na prestížny post starostu Paríža, ten odstúpil pre uniknuté sexuálne video
<< predchádzajúci článok
Smer-SD by vyhral voľby, ale vládu by nezložil. Prieskum MVK poslal do parlamentu aj SNS a SaS

Krajne pravicová organizácia plánovala útoky na politikov a moslimov, cieľom bol štátny prevrat - diskusné fórum čitateľov