Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2020

Macron prišiel o kandidáta na prestížny post starostu Paríža, ten odstúpil pre uniknuté sexuálne videoŤažkú ranu uštedril francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi bývalý hovorca vlády, ktorý v piatok odstúpil z boja o kreslo parížskeho starostu. Stalo sa tak po tom, čo francúzske médiá ...Zdieľať
france_election_19391 81e77c6d1ef043f8b40ba0e045e29323 676x451 14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Ťažkú ranu uštedril francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi bývalý hovorca vlády, ktorý v piatok odstúpil z boja o kreslo parížskeho starostu.


Stalo sa tak po tom, čo francúzske médiá zverejnili správy o uniknutí kompromitujúceho sexuálneho videa na internet.

Macronova strana bez kandidáta


Náhle stiahnutie sa Benjamina Griveauxa z volebného súboja naplánovaného na marec tak zanechalo Macronovu stranu bez kandidáta na tento prestížny post.

Kreslo parížskeho starostu je pritom vo Francúzsku najžiadanejšie a v minulosti už slúžilo aj ako odrazový mostík pre vyššie politické funkcie, napríklad v prípade bývalého prezidenta Jacqua Chiraca.

Griveaux dobrovoľne odstúpil


Griveaux oznámil svoje odstúpenie v piatok sám, pričom uviedol, že sa stal terčom "hnusných útokov" na internete a sociálnych médiách.


Zdroj: Webnoviny.sk - Macron prišiel o kandidáta na prestížny post starostu Paríža, ten odstúpil pre uniknuté sexuálne video © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na mori zachránili desiatky migrantov, počas riskantnej plavby prišlo na svet aj bábätko
<< predchádzajúci článok
Krajne pravicová organizácia plánovala útoky na politikov a moslimov, cieľom bol štátny prevrat

Macron prišiel o kandidáta na prestížny post starostu Paríža, ten odstúpil pre uniknuté sexuálne video - diskusné fórum čitateľov