Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi: Tesco spúšťa najväčšiu potravinovú zbierku, pomôcť môže každýTakmer 700-tisíc ľudí na Slovensku je ohrozených chudobou. Najťažšie prežívajú najmä vianočné sviatky, ktoré pre mnohých znamenajú čas v kruhu najbližších pri slávnostnej večeri a darčekoch. Tie ...Zdieľať
tesco pz 2023 676x447 21.11.2023 (SITA.sk) - Takmer 700-tisíc ľudí na Slovensku je ohrozených chudobou. Najťažšie prežívajú najmä vianočné sviatky, ktoré pre mnohých znamenajú čas v kruhu najbližších pri slávnostnej večeri a darčekoch. Tie si však zraniteľné skupiny ako ľudia bez domova, rodičia samoživitelia či seniori nemôžu dopriať v hojnosti. Práve im Tesco spolu s charitatívnymi partnermi pomáha už 27 rokov. Jednou z pomocí je aj pravidelná potravinová zbierka vo všetkých predajniach Tesca pred Vianocami, ktorá sa tento rok uskutoční od štvrtka 23. novembra do soboty 25. novembra 2023. Novinkou sú viaceré možnosti darovania – nákup produktov, finančného kupónu alebo vopred pripravených balíčkov v predajniach alebo v Tesco Online nákupoch.


"O darované trvanlivé potraviny a hygienické potreby je ostatné roky zo strany ľudí v núdzi ešte väčší záujem než v minulosti najmä pre náročnú ekonomickú situáciu. Veríme, že aj zorganizovaním potravinovej zbierky pomôžeme spolu so zákazníkmi zmierniť súčasné neľahké obdobie práve tým najzraniteľnejším. Pomôže aj malý darček v podobe oleja, múky či šampónu. Naozaj ide o drobnosť, ktorá však mnohým umožní prežiť krajšie vianočné sviatky. Po skončení zbierky Tesco navyše daruje charitatívnym organizáciám sumu vo výške 20 % z hodnoty všetkých darovaných výrobkov," hovorí Katarína Pšenáková, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Pomôcť môže každý zákazník v ktorejkoľvek zo 163 predajní Tesca na Slovensku. Stačí darovať akékoľvek trvanlivé potraviny ako napríklad olej, cestoviny, ryžu, konzervy či hygienické potreby - šampóny, mydlá, pracie prášky. Vhodné sú všetky potraviny, ktoré sa nepokazia a zároveň sa z nich dá uvariť teplé jedlo pre ľudí v núdzi. Zbierka prebieha nielen v predajniach, ale aj cez internet prostredníctvom služby Tesco Online nákupy až do 31. decembra 2023.

"Novinkou potravinovej zbierky je tento rok možnosť darovať nielen kúpené produkty, ale aj finančný kupón vo výške 1,50 eura, ktorý možno naskenovať aj viackrát, alebo predpripravené potravinové balíčky v supermarketoch a hypermarketoch Tesco v hodnote 2,35 eura," dodáva K. Pšenáková.

Po skončení zbierky Tesco všetky dary venuje spolupracujúcim charitatívnym organizáciám, ktorými sú Potravinová banka Slovenska, Slovenská katolícka charita, Evanjelická diakonia ECAV, Vagus a Depaul. Partneri darované potraviny a hygienické potreby ďalej rozdelia medzi ľudí v núdzi v jednotlivých regiónoch Slovenska. Potraviny pomôžu najmä seniorom, rodičom samoživiteľom, rodinám v núdzi aj detským domovom.

Tesco organizuje najväčšiu potravinovú zbierku na Slovensku už viac ako desaťročie. Odvtedy spolu so zákazníkmi vyzbieralo viac ako 1 000 ton potravín a hygienických potrieb pre ľudí v núdzi v hodnote takmer 1,7 milióna eur. Tradičné zbierky pred Vianocami v posledných rokoch reťazec doplnil aj o mimoriadne zbierky na pomoc ľuďom v náročných časoch pandémie, vojny na Ukrajine a tentoraz chce pomôcť zraniteľným skupinám, ktoré najviac postihla inflačná kríza.

Ako sa zapojiť do potravinovej zbierky:  • Potravinová zbierka sa uskutoční vo všetkých 163 predajniach Tesca naprieč Slovenskom.

  • Prispieť do zbierky od 23. novembra do 25. novembra 2023 môžu všetci zákazníci, ktorí sa pri svojom bežnom nákupe rozhodnú kúpiť trvanlivé potraviny alebo drogériu navyše a darovať ich ľudom v núdzi.

  • Zákazníci môžu prispieť aj z pohodlia domova prostredníctvom služby Tesco Online nákupy až do 31. decembra 2023.

  • Vhodné na darovanie sú rôzne produkty ako napríklad ryža, cestoviny, múka, cukor, olej, konzervy, zaváraniny, čaj, káva, prostriedky na pranie, sprchové gély, mydlá či šampóny.

  • Darované potraviny stačí po zakúpení odovzdať dobrovoľníkom z charít alebo na vyznačené miesto za pokladničnou zónou.


Informačný servis


Zdroj: SITA.sk - Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi: Tesco spúšťa najväčšiu potravinovú zbierku, pomôcť môže každý © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najviac Slovákov zomiera na ochorenia srdca
<< predchádzajúci článok
Sme vo vojne a Ukrajina má všetky práva brániť sa, Zelenskyj nevylúčil využitie príležitosti na zabitie Putina