Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. novembra 2020

Krištáľové krídlo zverejňuje finálové nominácie za rok 2020Ocenenie je udeľované od roku 1997 v rôznych oblastiach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života.Zdieľať
Krištáľové krídlo zverejňuje finálové nominácie za rok 2020

 

Veľká porota Krištáľového krídla rozhodla o nominovaných na toto ocenenie za rok 2020. Mená laureátov v deviatich samostatných kategóriách sa verejnosť dozvie v rámci slávnostného galavečera 7. februára 2021 na Jednotke RTVS.


Medzi nominované osobnosti na Krištáľové krídlo za rok 2020 patria vedci, ktorí vyvinuli PCR testy na detekciu vírusu SARS-CoV-2 Boris Klempa a Pavol Čekan, či traumatológ Peter Šimko. Medzi nominovanými je aj skupina Peter Bič Project, športová legenda Michal Martikán, známy spisovateľ Jozef Karika, či herec Juraj Loj. Návrhy na nominácie zasielala široká verejnosť do konca októbra.

Nominované osobnosti v jednotlivých kategóriách sú za oblasť hudby Peter Bič Project, Ľubica Čekovská, Janoška Ensemble, za filantropiu Adriana Havašová, Eva Gažová, Lucia Pašková a Šimon Šicko, v kategórii hospodárstvo Miroslav Blažek, Pavol Jakubec, Juraj Habovšiak, za oblasť medicíny a vedy Alexandra Bražinová, Peter Šimko, Boris Klempa a Pavol Čekan, za výtvarné umenie Igor Piačka, Ondrej Rudavský, Jana Machatová a Peter Machata, v kategórii šport Erik Černák, Branislav Koniar, Michal Martikán, za oblasť publicistiky a literatúry Jozef Karika, Marián Andričík, Boris Koreň, za divadlo a audiovizuálne umenie Juraj Loj, Peter Bebjak, Jaroslav Moravčík, v kategórii inovácie a startupy Andrea Basilová, Martin Herman, Dalibor Cicman.

Porotcovia na tomto stretnutí zároveň rozhodli o dvoch laureátoch Mimoriadnej ceny. Sú nimi prof. MUDr. Daniela Ostatníková, ktorá sa celoživotne venuje téme autizmu a prof. PhDr. Karol Horák, ktorý je významným slovenským spisovateľom, dramatikom, literárnym a divadelným vedcom.

Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odbore mimoriadny úspech. Ocenenie je udeľované od roku 1997 v rôznych oblastiach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 FOTO a VIDEO: Krištáľové krídlo 2017 získalo jedenásť osobností SR (22. 1. 2018)
 VIDEO: Slovenské osobnosti si prebrali Krištáľové krídlo za rok 2016 (30. 1. 2017)
 Krištáľové krídlo za rok 2016 získalo dvanásť slovenských osobností (29. 1. 2017)nasledujúci článok >>
Skupina Gladiator oslávi tridsiatku, vydáva kompiláciu
<< predchádzajúci článok
Vesmírne divadlo: Jupiter a Saturn sa budú na nočnej oblohe naháňať