Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. januára 2024

Kuleba verí, že Orbán a Szijjártó nie sú proruskí, ale promaďarskí politiciUkrajinský minister zahraničných veci Dmytro Kuleba verí, že jeho maďarský kolega Péter Szijjártó a maďarský premiérZdieľať
kuleba 676x451 30.1.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský minister zahraničných veci Dmytro Kuleba verí, že jeho maďarský kolega Péter Szijjártó a maďarský premiér Viktor Orbán nie sú proruskí, ale promaďarskí politici.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Šéf ukrajinskej diplomacie to povedal v rozhovore pre maďarský spravodajský portál Telex, kedy ho požiadali, aby sa vyjadril k tvrdeniam, že Szijjártó a Orbán zastávajú proruské postoje. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Ak by to bola pravda, znamenalo by to vážne problémy pre aj Maďarsko. Myslím si, že sú promaďarskí. Ak by boli proruskí, tak by Péter (Szijjártó) na pondelkovom stretnutí nepovedal, že rešpektuje územnú celistvosť a suverenitu Ukrajiny,“ konštatoval Kuleba.


Szijjártó sa stretol s Kulebom a s vedúcim kancelárie ukrajinského prezidenta Andrijom Jermakom v meste Užhorod na západe Ukrajiny.


Zdroj: SITA.sk - Kuleba verí, že Orbán a Szijjártó nie sú proruskí, ale promaďarskí politici © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európa by mala byť podľa Macrona pripravená kompenzovať pokles pomoci Ukrajine zo strany USA
<< predchádzajúci článok
Francúzska vláda prichádza s opatreniami na upokojenie protestujúcich farmárov, zaručia spravodlivú hospodársku súťaž