Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

07. júla 2020

Kúpacia sezóna v Banskobystrickom kraji má prvú obeť, telo muža našli potápači


Tagy: utopenie

Polícia v Kremnici začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. V nedeľu v popoludňajších hodinách sa dvaja muži kúpali v rybníku v obci Ihráč, v časti zvanej Píla, pričom 35-ročný muž z Jastrabej sa ...Zdieľať
utopenie ihrac 676x451 7.7.2020  - Polícia v Kremnici začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. V nedeľu v popoludňajších hodinách sa dvaja muži kúpali v rybníku v obci Ihráč, v časti zvanej Píla, pričom 35-ročný muž z Jastrabej sa ponoril pod hladinu a viac sa z rybníka nevynoril.


Ako ďalej informuje Banskobystrické Krajské riaditeľstvo Policajného zboru na sociálnej sieti Facebook, obeť našli a vytiahli na breh až vo večerných hodinách potápači z Trenčína. Privolaný lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie inou osobou a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu.

Zvýšené riziko kúpania je pri kúpaní v prírodných vodách, ktoré nemajú zabezpečený dozor plavčíkmi a poskytovanie prvej pomoci. Riziko úrazov a utopení vzniká najmä pri preceňovaní svojich fyzických síl, pričom významnú úlohu pri mnohých i smrteľných úrazoch zohráva alkohol.

"Každoročne sa pri kúpaní utopia desiatky ľudí a väčšinou pri kúpaní na jazerách a vodných plochách. Odporúčame preto uprednostniť kúpanie na dozorovaných prírodných kúpaliskách a hlavne zvýšiť zodpovednosť za vlastné zdravie a zdravie a život svojich detí," upozorňuje polícia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kúpacia sezóna v Banskobystrickom kraji má prvú obeť, telo muža našli potápači © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: utopenie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na R2 sa čelne zrazil nákladiak s autom, vážne zranený je nevinný vodič (foto)
<< predchádzajúci článok
SHERLOCK® uvádza na trh nové modely bezpečnostných dverí, vyrábaných v európskej spolupráci

Kúpacia sezóna v Banskobystrickom kraji má prvú obeť, telo muža našli potápači - diskusné fórum čitateľov