Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. júna 2021

Letnú turistickú sezónu otvoria Bojnice tradičným sprievodom mestom a novým podujatímProgram na letnú turistickú sezónu pripravilo i Kultúrne centrum Bojnice.Zdieľať
Letnú turistickú sezónu otvoria Bojnice tradičným sprievodom mestom a novým podujatím

Letnú turistickú sezónu otvoria v Bojniciach 19. júna. Chýbať nebude tradičný sprievod mestom, ako i kultúrne vystúpenie. Podvečer a večer bude patriť inscenovanému podujatiu Legendy ožívajú.


Tradičný sprievod mestom si budú môcť návštevníci pozrieť o 15.00 h, o 15.45 h mesto slávnostne otvorí turistickú sezónu v regióne a o 16.00 h sa predstaví speváčka Barbora Piešová.

Podvečer a večer bude patriť inscenovanému podujatiu Legendy ožívajú, ktoré pripravila Divadelná spoločnosť. Záujemcovia si v rámci neho budú môcť počas prechádzky historickými časťami mesta pozrieť prostredníctvom divadelných obrázkov legendy z histórie zámku, mesta či regiónu.

Program na letnú turistickú sezónu pripravilo i Kultúrne centrum (KC) Bojnice. "Prvým podujatím je výstava Kreativita priestoru, ktorú si môžu návštevníci pozrieť vo vestibule KC. Nosnou časťou celého Bojnického kultúrneho leta budú divadlá, okrem toho pripravujeme koncerty v Huňadyho sále Bojnického zámku v rámci Bojnického hudobného leta a na námestí šesť alebo sedem koncertov v rámci festivalu JAZZ Bojnice, festival jazzu a inej hudby," priblížila riaditeľka KC Bojnice Emília Belianska.

Magnetom turistickej sezóny budú podľa nej divadelné predstavenia, v rámci koncertov vážnej hudby sa v Bojniciach zase predstavia známi sólisti Štátnej opery v Banskej Bystrici, takisto aj sólisti opery zo Slovenského národného divadla. "Podujatia pripravujeme aj v rámci našej prevádzky mestskej knižnice, pôjde o tri hudobno-literárne večery, pre deti pripravujeme letné čítanie spojené s tvorivými dielňami," dodala.  

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Peter Juhás zverejnil video k piesni Neprestávaj. Po jeho boku opäť stála Jana Kirschner
<< predchádzajúci článok
V Botswane našli tretí najväčší diamant na svete