Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. apríla 2022

LOVESTREAM FESTIVAL spestrí v sobotňajšom programe ďalšie meno: RARE AMERICANS!Nový hudobný festival v Bratislave – LOVESTREAM FESTIVAL ohlasuje ďalšieho účinkujúceho, konkrétne na sobotu svojho programu, kde okrem iných vystúpia aj Zoe Wees, Zara Larsson, Lost Frequencies a hlavne Dua Lipa!Zdieľať
LOVESTREAM FESTIVAL spestrí v sobotňajšom programe ďalšie meno: RARE AMERICANS!

A práve do tejto sobotňajšej zostavy dnes pribúda ďalšie meno – tentoraz indie-rocková partička z Vancouveru v Kanade s raritným názvom RARE AMERICANS.

Rare Americans je kapela, ktorá svojimi chytľavými textami láka od svojho založenia pred 4-mi rokmi stále viac fanúšikov, toto leto vyráža prvýkrát na európske turné, ich videoklipy sú animované a už dnes majú vyše 150miliónov pozretí!

Kapelu založili James a Jared Priestnerovci pred pár rokmi na dovolenke v Karibiku, kde James viac-menej zo žartu navrhol bratovi, aby spolu napísali nejaké pesničky. Jared súhlasil a dokonca navrhol, nech urobia rovno celý album a práve tak vznikol prvý eponymný album Rare Americans.

Jared s kapelou nevystupuje a podieľa sa na úspechu síce iba ako spoluautor, ale čo je na tejto americko-kanadskej kapele najzaujímavejšie pre nás, že v nej hrajú na gitary aj dvaja Slováci ako repa: Ľubo Ivan a Ján Čajka! Skupinu „ojedinelých američanov“ dopĺňa bubeník Duran Ritz a práve v tejto zostave už majú za sebou slušnú fanúšikovskú základňu, na konte  3 albumy a niekoľko singlov.

Najznámejším z nich je skladba Brittle Bones Nicky s takmer 65miliónmi zhliadnutí na Youtube a cenou Juno 2020 v kategórii Producent roka.

Ostatný tretí album s jednoduchým označením 3 vznikal počas lockdownu a je doplnený o 8 vzájomne súvisiacich animovaných videoklipov, ktoré stavajú na farebnom a animovanom vesmíre plnom postáv a príbehov s názvom „Crooked City“.

Ich príbehy si nájdu fanúšikov medzi každým, kto sa ocitol niekedy na dne a potreboval povzbudiť. James Priestner: „Snažíme sa inšpirovať a posilniť našich fanúšikov, sme nezávislá kapela, trochu smoliari a myslíme si, že veľa našich fanúšikov sa cíti presne tak isto...“

Slovenskí fanúšikovia Rare Americans sa môžu tešiť na ich koncert v sobotu 11.júna na Lovestream Festivale v Bratislave.

Vstupenky na festival sú k dispozícii v predajných sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk

Videoklip Brittle Bones Nicky


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Red Hot Chili Peppers vydali album, novinky majú aj Lizzo a Charli XCX (1. 4. 2022)
 Rockeri Rival Sons dopĺňajú hviezdny lineup festivalu Lovestream v Bratislave (23. 3. 2022)
 Calum Scott ďalšou hviezdou LOVESTREAM FESTIVALU v Bratislave (8. 3. 2022)
 INEKAFE, Horkýže Slíže a No Name odohrajú svoje koncerty na LOVESTREAM festivale v nedeľu 12. júna (6. 3. 2022)
 LOVESTREAM FESTIVAL 2022: Ohlásili ďalšie hviezdy - Kto vystúpi v Bratislave? (11. 2. 2022)
 Začal sa predaj vstupeniek na júnový koncert Red Hot Chili Peppers v Bratislave (16. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Ceny Grammy 2022 ovládol Jon Batiste a Silk Sonic, trúchliaca skupina Foo Fighters si po výhru neprišla (foto+video)
<< predchádzajúci článok
FOTO: Hlavné ceny Grammy 2022 získali J. Batiste, Silk Sonic a O. Rodrigová