Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. augusta 2022

Lunter vyzval na férovú predvolebnú kampaň, šírenie dezinformácií podľa župana kraju nepomôžeK férovej kampani v piatok vyzvali kandidátov na župana a krajských poslancov zástupcovia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). V spoločnej výzve predseda BBSK Ján ...Zdieľať
298582855_604193294497384_2807304438963745039_n 676x451 12.8.2022 (Webnoviny.sk) - K férovej kampani v piatok vyzvali kandidátov na župana a krajských poslancov zástupcovia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).


V spoločnej výzve predseda BBSK Ján Lunter a predsedovia všetkých poslaneckých klubov v zastupiteľstve BBSK reagujú hlavne na vyjadrenia kandidáta na župana, riaditeľa SAD Zvolen Adriana Polónyho o nečerpaní eurofondov krajom.

Šírenie nepravdivých informácií


Predstavitelia vedenia kraja a poslaneckých klubov sú pripravení predložiť odpočet svojej práce na konci volebného obdobia.

„Obraciame sa na všetkých kandidátov na predsedu BBSK a poslancov BBSK vo voľbách 2022 s výzvou, aby všetci viedli férovú kampaň. Aby navzájom súťažili realistické projekty a nové myšlienky. Aby volebná kampaň 2022 nebola osobná, ale programová. Aby kandidáti a kandidátky neškodili nášmu kraju tým, že budú šíriť medzi ľudí nepravdivé informácie,“ vyzval župan a zástupcovia poslaneckých klubov.

„Budeme skladať účty a sme presvedčení, že po piatich rokoch korektnej spolupráce v orgánoch BBSK a porozumení pre dôležité priority kraja vieme predložiť mnohé dobré výsledky v oblasti rekonštrukcií ciest, investícií do školstva a sociálnych služieb a ďalších oblastí. Tešíme sa tiež rovnomernej podpore projektov na území celého kraja, ktoré sme spoločne presadzovali a strážili,“ uviedli v spoločnej výzve predstavitelia BBSK, ktorí sú si vedomí toho, že výsledky budú podrobené kontrole občanov a voličov.

Kotleba zablokoval čerpanie eurofondov


Je pravdou, že v roku 2017 čerpal BBSK eurofondy vo výške nula eur. „A je faktom, že po piatich rokoch spoločné úsilie zastupiteľstva BBSK, vedenia BBSK, centrálnych orgánov na Slovensku a orgánov Európskej komisie prinieslo do kraja viac ako 80 miliónov eur z európskych fondov,“ dodávajú zástupcovia župy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Lunter vyzval na férovú predvolebnú kampaň, šírenie dezinformácií podľa župana kraju nepomôže © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko pozastavuje mierovú misiu v Mali, africká krajina odmietla povoliť lietadlu vstup do vzdušného priestoru
<< predchádzajúci článok
Partizáni v Luhanskej oblasti likvidujú jedného kolaboranta za druhým. Do vzduchu ho vyhodili, keď bol v aute