Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

25. októbra 2019

Maluma, jeden z najúspešnejších predstaviteľov latino scény vystúpi vo februári v BratislaveSvoje prvé nahrávky pripravil už ako šestnásťročný. Na scéne je takmer desať rokov, má za sebou už tri svetové turné, nahrával s umelcami ako Madonna, Shakira či Ricky Martin.Zdieľať
MAria - LUis - MAnuela

Maluma v rámci svojho aktuálneho svetového turné vystúpi 26. februára 2020 aj na Slovensku, v Bratislave.

 

Kolumbijský spevák Maluma patrí k najvýraznejším a najúspešnejším predstaviteľom súčasnej svetovej latino scény. Narodil sa 28. januára 1994 v Medellíne ako Juan Luis Londoño Arias a svoj umelecký pseudonym si vytvoril podľa krstných mien svojich rodičov a staršej sestry MAria - LUis - MAnuela. Možnosť prvýkrát nahrávať v profesionálnom štúdiu dostal od svojho strýka ako darček k 16. narodeninám. 

 

V roku 2010 s ním (ako interpretom aj autorom) podpísali spoluprácu spoločnosti Sony Music Colombia, Sony Latin a Fox Music. Odvtedy už vyšlo viac ako 40 singlov, na ktorých účinkoval, štyri štúdiové albumy a Maluma ako hlavná hviezda absoloval už tri svetové turné. To najnovšie je pomenované podľa jeho najnovšieho albumu 11:11 a odštartovalo v máji tohto roku v peruánskej Lime. V rámci jeho európskej časti zavíta 26. februára 2020 aj do Bratislavy, kde sa predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. 

 

Maluma patrí medzi najobľúbenejších interpretov populárnej hudby v rámci sociálnych sietí a digitálnych streamovacích služieb. Má 47 miliónov followerov na Instagrame (a medzi nimi nájdeme nielen slovenských interpretov, ale aj futbalových reprezentantov), 22 miliónov na Facebooku a aj na YouTube, na Spotify ho mesačne počúva takmer 26 miliónov poslucháčov. Aj vďaka tomu získal ocenenie v roku 2018 ocenenie Social Artist Of The Year v rámci Billboard Latin Music Awards. 

 

Kolumbijčan je vyhľadávaným partnerom na rôzne druhy spoluprác a jeho meno sa objavuje na nahrávkach spoločne s takými megahviezdami ako sú Madonna, Shakira, Ricky Martin, Thalia, J Baldvin, XXX Tentacion. Jeho tvorba býva najčastejšie označovaná označovaná termínmi ako reggaeton alebo latin trap. 

 

Vstupenky na jeho bratislavský koncert sú k dispozícii v predajnej sieti Ticketportal.

 

Maluma - najúspešnejšie videoklipy na YouTube

Felices los 4 (1,5 miliardy pozretí) https://youtu.be/t_jHrUE5IOk 

Corazón (1,4 miiardy) https://youtu.be/GmHrjFIWl6U 

El Perdedor (1,1 miliardy) https://youtu.be/PJniSb91tvo 

Sin contrato (971 miliónov) https://youtu.be/9xByMBYDRmY 

Borro Cassette (898 miliónov) https://youtu.be/Xk0wdDTTPA0

 

VSTUPENKY ONLINE TU


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tekvica fest v Nitre ponúkne vyrezávanie tekvíc i lampášový sprievod
<< predchádzajúci článok
Ľadovec Vatnajökull sa rýchlo topí, vedci v krátkom čase zaznamenali ohromný rozdiel

Maluma, jeden z najúspešnejších predstaviteľov latino scény vystúpi vo februári v Bratislave - diskusné fórum čitateľov