Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. novembra 2020

Manchester United sa stal terčom kybernetického útoku, informačné systémy sa im však podarilo uchrániťAnglický futbalový klub Manchester United sa stal terčom kybernetických útočníkov. Vedenie "červených diablov" o tom ...Zdieľať
britain_soccer_league_cup_00761 be33a959c95349d4b034f1ca82ff7533 676x496 21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Anglický futbalový klub Manchester United sa stal terčom kybernetických útočníkov. Vedenie "červených diablov" o tom informovalo na svojom webe a doplnilo tiež, že všetky kritické systémy sa podarilo uchrániť a sobotňajší súboj Premier League na štadióne Old Trafford proti West Bromwichu Albion nie je ohrozený.


"Klub podnikol rýchle kroky k ochrane svojich systémov pred útokom. V súčasnosti experti pracujú na tom, aby situáciu vyšetrili a čo najviac minimalizovali narušenie. Napriek tomu, že šlo o organizovanú sofistikovanú operáciu, klubové postupy sme mali nastavené tak, aby to všetko zvládli. Dostatočne skoro sme identifikovali útok a systém dočasne vypli, zabránili sme tým veľkým škodám a stratám údajov," uvádza sa v stanovisku Manchestru United.

Vedenie tiež ubezpečilo svojich priaznivcov, že ich osobné údaje sú v bezpečí a nedošlo k ich úniku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Manchester United sa stal terčom kybernetického útoku, informačné systémy sa im však podarilo uchrániť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Real Madrid prišiel dočasne o útočníka Luku Joviča, z hry ho vyradil koronavírus
<< predchádzajúci článok
Petra Vlhová bola po víťazstve na seba kritická. Dobré jazdy, ale nie perfektné (video)

Manchester United sa stal terčom kybernetického útoku, informačné systémy sa im však podarilo uchrániť - diskusné fórum čitateľov