Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. augusta 2007

Matka zavraždeného Estóka prekliala na súde gang Róberta O.Matka zavraždeného Jozefa Estóka dnes pred senátom Špeciálneho súdu (ŠS) prekliala prítomných obžalovaných členov gangu Róberta O. Obžaloba viní zločineckú skupinu Róberta ...Zdieľať

BRATISLAVA 22. augusta (WEBNOVINY) - Matka zavraždeného Jozefa Estóka dnes pred senátom Špeciálneho súdu (ŠS) prekliala prítomných obžalovaných členov gangu Róberta O. Obžaloba viní zločineckú skupinu Róberta O. aj z toho, že v apríli 2005 zavraždila šéfa konkurenčného gangu Jozefa Estóka. Pri streľbe zahynul aj nevinný človek Roman Straka a jeho priateľka utrpela strelné zranenia, z ktorých sa liečila štyri mesiace.

"Vy, ak veríte na prekliatie, tak som vás prekliala spolu s tými, čo mali ruky vo vražde môjho syna, preklínam aj vaše deti do siedmeho kolena," povedala cez slzy matka zavraždeného Estóka. Potom vyzvala obžalovaných, aby jej odpovedali, či majú čisté svedomie, či môžu pokojne spávať. Šéf gangu Róbert O., ktorý nefiguruje v bode obžaloby z vraždy Estóka, odpovedal, že má svedomie čisté. Róbert N., ktorý sa podľa obžaloby na atentáte podieľal a strieľal do auta, v ktorom sa viezol Estók, len prikyvoval. Tretí prítomný obžalovaný Jozef L. nereagoval a uhýbal pohľadom. Róbert N. sa vyjadril, že mu je ľúto, že matka Jozefa Estóka podľahla manipulácii polície. Podľa obžalovaného Róberta N. sa jej syn stal obeťou niekoľkonásobného vraha, ktorý teraz v prípade vystupuje ako chránený svedok. Ide o obžalovaného Róberta G., ktorý šoféroval auto vrahov v osudnú aprílovú sobotu.

Matka Jozefa Estóka dnes vypovedala, že jej synovi sa vyhrážal smrťou Róbert O. asi týždeň pred vraždou. "Ja som pri tom nebola, ale počula som o tom, povedal mi to jeden Albánec," uviedla pred senátom ŠS. Podľa jej výpovede syn jej povedal, že si chlapci od Róberta O. chodili požičiavať k nemu do baru peniaze. Po peniaze mal údajne chodiť Róbert N. S ním vraj Jozef Estók nevychádzal, lebo podľa neho mal Róbert N. na svedomí vraždy. Estókova matka dnes o tom vypovedala po prvýkrát. Na otázku predsedu senátu, prečo o tom nehovorila v prípravnom konaní, uviedla, že stratila dôveru v políciu, keď zasiahla na pohrebe jej syna.

V dopoludňajšej časti dnešného pokračovania hlavného pojednávania vypočul senát ŠS päť svedkov. Popoludní by mali predstúpiť ďalší dvaja.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri schválili návrh novely zákona o pozemkových úpravách
<< predchádzajúci článok
Spotrebné dane z tabakových výrobkov sa od januára zvýšia

Matka zavraždeného Estóka prekliala na súde gang Róberta O. - diskusné fórum čitateľov