Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. augusta 2007

Ministri schválili návrh novely zákona o pozemkových úpraváchVláda SR v stredu schválila návrh novely zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách. Novela zákona ...Zdieľať

BRATISLAVA 22 augusta (WEBNOVINY) - Vláda SR v stredu schválila návrh novely zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách. Novela zákona by mala rozšíriť dôvody pozemkových úprav o riešenie dôsledkov živelných pohrôm a s tým súvisiace zmeny počas konania o pozemkových úpravách. Mala by tiež zrušiť zjednodušené a zrýchlené postupy, ktoré umožňovali dočasné riešenie vlastníckych a užívacích pomerov k pozemkom na čas do schválenia projektu pozemkových úprav alebo do zániku poľnohospodárskeho podniku, ktorý hospodári na pôde bez právneho nástupcu alebo do rozhodnutia o odňatí pozemku z poľnohospodárskej pôdy.

Návrh novely zákona by mal zároveň upraviť zánik práva užívania náhradných pozemkov. Ako náhradný pozemok pritom podľa návrhu nebude môcť byť použitý taký pozemok, ktorý nie je možné pre zákonné prekážky vydať, či navrátiť jeho vlastníctvo, čo sa v súčasnosti bežne vyskytuje. Nová úprava zákona okrem toho dá možnosť oprávnenej osobe priamo si vybrať náhradný pozemok.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návšteva Sólyoma v Diakovciach bol diplomatický lapsus
<< predchádzajúci článok
Matka zavraždeného Estóka prekliala na súde gang Róberta O.

Ministri schválili návrh novely zákona o pozemkových úpravách - diskusné fórum čitateľov