Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. marca 2018

Matovič: Na ministerstvo obrany dosadil Glváč družku mŕtveho mafiánaNa snímke opozičný poslanec a predseda hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič.Zdieľať
Na snímke opozičný poslanec a predseda hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič. Foto: TASR - Jakub Kotian
 
Bratislava 9. marca (TASR) – Bezpečnosť armády a všetkých armádnych objektov na Slovensku zveril bývalý minister obrany a súčasný podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) do rúk Kataríny B., družky zavraždeného kontroverzného podnikateľa Jozefa Mišenku. Na piatkovej tlačovej konferencii to vyhlásil líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič.


Matovič spresnil, že Glváč na začiatku svojej funkcie šéfa rezortu obrany v roku 2012 zveril Kataríne B. starostlivosť o integrovaný bezpečnostný systém vo všetkých armádnych objektoch SR. "Družku usvedčeného mafiána, s ktorým do poslednej chvíle žila v spoločnej domácnosti a má s ním spoločné dieťa," podotkol líder OĽaNO.

Táto žena má podľa jeho slov informácie o kompletnom zabezpečení všetkých armádnych objektov na Slovensku. Napríklad, v ktorom armádnom objekte je namontovaný aký zabezpečovací systém. Katarína B. mala podľa Matoviča kontrolovať všetky objednávky, doklady a faktúry. "Bez jej podpisov nešla žiadna faktúra za bezpečnostný systém na úhradu. Každá zmluva na tieto zabezpečovacie systémy bola utajená a pochádzala len z jednej jedinej firmy švagra policajného prezidenta Tibora Gašpara, z firmy SBS Bonul z Nitry. O nej písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak," skonštatoval Matovič. Ako podotkol, ide o mnoho miliónov eur, ktoré boli investované do tejto firmy.

Líder OĽaNO sa pýta, ako je možné, že Katarína B. dostala bezpečnostnú previerku a ak ju nemá, z akého dôvodu sa dostáva ku kľúčovým informáciám o bezpečnosti armády a štátu. "Žena, ktorá dlhodobo verne stála pri mafiánovi, nemá v živote dostať čo i len základný stupeň bezpečnostnej previerky a v žiadnom prípade takejto žene nemôžu zveriť do rúk bezpečnosť armádnych objektov," podotkol Matovič. Zároveň však priznal, že nemá informácie, či Katarína B. na ministerstve obrany pracuje aj v súčasnosti. Ministra obrany Petra Gajdoša (SNS) sa preto pýta, aké je jej dnešné zaradenie v rezorte.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Igor M.: Obžalobu som očakával, prokuratúru ovláda Fico a Kaliňák (5. 10. 2017)
 Igor Matovič bol vždy na správnej strane barikády, tvrdí J. Droba (8. 5. 2017)
 Reakcia na Matoviča: Úrad vlády SR nie je klinika mentálneho zdravia (8. 5. 2017)
 Igor Matovič prestane chodiť do parlamentu, tvrdí, že sa mu vyhrážali (8. 5. 2017)
 I. Matovič dostal od výboru pokutu vo výške šiestich mesačných platov (16. 6. 2016)
 Matovič mal prosiť Kaliňáka o koalíciu so Smerom, šéf OĽaNO to odmieta (12. 6. 2016)
 Matovič naložil Sieti a Mostu-Híd, ide vám o podiel na lupe (17. 3. 2016)
 VIDEO: Igor Matovič odovzdal NAKA vyše 60 škatúľ dokumentov (15. 2. 2016)
 Matovičovu výzvu na detektor berie Fico ako cirkusanstvo (10. 2. 2016)
 R.FICO ukázal MATOVIČOV list: Bál sa kontrol a zlikvidoval účtovníctvo (6. 2. 2016)nasledujúci článok >>
Muži z východu mali z účtov rodiny vybrať takmer 157.000 eur
<< predchádzajúci článok
Daňovníci sa v tomto roku musia pripraviť na viaceré zmeny

Matovič: Na ministerstvo obrany dosadil Glváč družku mŕtveho mafiána - diskusné fórum čitateľov