Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. marca 2024

Matovičovci a Únia Rómov sú v spore pre 500 eurový príspevok vo voľbách, podávajú na seba vzájomne trestné oznámeniaÚnia Rómov na Slovensku a hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO) sú v spore. Najprv podali 14. decembra 2023 ...Zdieľať
3j2a4649 676x451 4.3.2024 (SITA.sk) - Únia Rómov na Slovensku a hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO) sú v spore. Najprv podali 14. decembra 2023 členovia únie trestné oznámenie v súvislosti s 500-eurovým príspevkom za účasť vo voľbách, poslanec Peter Pollák ml. podal následne trestné oznámenie za ohováranie.


V pondelok k nemu vypovedal na polícii v Galante predseda občianskeho združenia Únia Rómov na Slovensku František Tanko.

Zastierací manéver


„Vnímame ho len ako zastierací manéver z ich strany, pretože konanie Únie Rómov na Slovensku a Františka Tanka v žiadnom prípade nezakladá skutkovú podstatu trestného činu ohovárania. Naše tvrdenia o volebnej korupcii Matoviča a Pollákovcov vychádzajú len z vyhlásení ich samých a z verejne dostupných výstupov médií," uviedla únia vo svojom stanovisku.

Zároveň sa jej členovia pýtajú, prečo dodnes príslušné orgány nezačali konať v prípade ich trestného oznámenia, ktoré krajská prokuratúra v Prešove postúpila na Úrad špeciálnej prokuratúry.

„Zvažujeme a pripravujeme ďalšie právne kroky voči konaniu Pollákovcov, Matoviča a OĽANO, keďže František Tanko čelil z ich strany vyhrážkam a ohováraniu," dodala únia.

Charakter zločineckej skupiny


Rómovia naďalej tvrdia, že matovičovci im pred parlamentnými voľbami 2023 sľúbili 500 eur za účasť vo voľbách, čo spôsobilo, že mnoho Rómov volilo práve hnutie Slovensko.

Sú presvedčení, že bez týchto hlasov by sa hnutie do parlamentu nedostalo. Nakoniec žiadnu odmenu nedostali, keďže Národná rada SR neschválila návrh lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča na odmenu pre voličov za účasť vo voľbách.

„Z indícií je zjavné, že konanie volebnej korupcie Matoviča a pollákovcov má charakter organizovanej zločineckej skupiny," tvrdia Rómovia z únie.


Zdroj: SITA.sk - Matovičovci a Únia Rómov sú v spore pre 500 eurový príspevok vo voľbách, podávajú na seba vzájomne trestné oznámenia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko má problém s obezitou, upozorňuje na to aj Kaufland
<< predchádzajúci článok
Najviac nezamestnaných sme mali koncom roka stále v Prešovskom kraji, miera nezamestnanosti tam presiahla 10 percent