Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

29. októbra 2017

Milujete dokonalé hotelové postele? Takto si ich vyčarujete aj domaUž pri vstupe do hotelovej izby nám na ňu automaticky padne zrak: krásne ustlaná, nikde ani záhyb, voňavé obliečky. Necháme kufor uprostred izby a už na ňu slastne padáme...Zdieľať
Vyčarujte si posteľ ako v luxusnom hoteli.

Postele v špičkových hoteloch sú skutočne obvykle bez jedinej chyby. A hoci sa doma usilujeme dosiahnuť rovnaký efekt s našou vlastnou posteľou, nie vždy sa nám to darí. Ak sa aj vám zdá, že v hoteloch poznajú nejaké tajné triky – zdá sa vám veľmi správne! Tu je niekoľko spôsobov, ako premeniť vašu domácu na posteľ na ležadlo z päťhviezdičkového hotela.

Minimum fariebMožno ste si všimli, že v päťhviezdičkových hoteloch izby nehýria farbami. Prevládajú svetlé tóny, nešetrí sa bielou – najmä na posteli. Dodáva to jedinečný pocit čistoty a sviežosti. „Ľudia si myslia, že izby boli čerstvo renovované – a pritom chyžné iba prezliekli posteľ,“ prezrádza Erin Hoover, niekdajšia viceprezidentka špičkovej hotelovej siete. Čisto biela posteľná bielizeň má zásadný efekt, aby posteľ pôsobila „nepoškvrnene“.
 

Čo najkvalitnejšie obliečky


Možno nemáte chuť vyhodiť „majland“ za čosi, čo sa aj tak po prvej noci celé dokrkve... Lenže práve to robia päťhviezdičkové hotely. Ich posteľná bielizeň je obyčajne z egyptskej bavlny, ktorá je považovaná za najkvalitnejšiu na svete. Je to typ látky, ktorá ani po celonočnom prehadzovaní sa na posteli nebude vyzerať, ako keby ste ju vytiahli z papule prežúvavca.
 

Stop elastickým plachtám


Sú praktické: nemusíte ich žehliť a natiahnete ich na rôzne veľké ležadlá. Lenže ráno neraz nájdete polovicu lôžka „holú“ a plachtu zúženú do čudesného útvaru ťahajúceho sa stredom postele. Skúste sa ale poriadne pozrieť na plachtu v hotelovej izbe: žiadna elasticita. Hotelové postele sú zvyčajne oblečené do pevných, ale veľkých plachiet, ktoré sa dajú zastrčiť dostatočne hlboko. Napnuté plachty tak posteľ doslova obopínajú a nehrozí, že by sme sa ráno zobudili s pokrčenou „handrou“ visiacou z postele.
 
 

Kvalitný matrac


Je to základ dobrého spánku a špičkové hotely si preto nechávajú exkluzívne pre svoje potreby vyrobiť matrace na postele. Zabudnite na čokoľvek preležané či príliš mäkké, matrac musí byť pevný a pružný tak akurát. Táto investícia sa skutočne vyplatí.
 

Vankúše... a vankúšiky


Možno naozaj nepotrebujete tri rôzne veľké vankúše, aby ste sa dobre vyspali... ale vyzerá to krásne. Ktorákoľvek propagačná fotografia luxusnej spálne využíva vankúšový efekt: pokojne ich v záhlaví postele nasúkajte aj v troch radoch, od najväčšieho po najmenšie, od vankúša na spanie až po dekoratívne.
 

Pohodlie aj pre nohy


Opäť nie nevyhnutné – ale príjemné. Vstať z postele a ponoriť nohy do našuchoreného koberčeka je ďalšia drobnosť, na ktorú si potrpia v dobrých hoteloch.
 

Hra so svetlom


Nepodceňujte ani správne osvetlenie. Mnohé hotely využívajú hru svetla s lampičkami alebo svietnikmi, ktoré bývajú umiestnené v nižších polohách. V spálni je rozhodne najlepšie teplo pôsobiace osvetlenie, vďaka ktorému sa dobre relaxuje po celom dni.    

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prepadla vás jesenná únava? Pomôcť môže aj čokoláda (10. 10. 2017)
 Tablety netreba deťom zakázať, no viesť ich treba i k tvorivým hrám (7. 10. 2017)
 Pozrite si zoznam sušienok, ktoré obsahujú jedovatý fipronil. Skontrolujte, či ich nemáte doma (6. 10. 2017)
 Na jeseň číha na ľudí chrípka i prechladnutie. Ako sa na ne pripraviť? (3. 10. 2017)
 RADÍME: Pozor na nehodu so zverou (26. 9. 2017)
 Domáci lekár: 8 účinných receptov proti chrípke a kašľu (22. 9. 2017)
 Odblokovať deťom strach zo školy môžu i spoločenské hry (18. 9. 2017)
 Ako naučiť vaše dieťa písať číslice? Pomôžu vám tieto obrázky (14. 9. 2017)
 Ako využiť hnev vo svoj vlastný prospech? (14. 9. 2017)
 RADÍME: Správne sedenie školákov má význam pre chrbticu aj písanie (13. 9. 2017)nasledujúci článok >>
Česko-Slovenský ples bude oslavou 100. výročia vzniku Československa
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Smartfón, ktorý sa otvára ako kniha

Milujete dokonalé hotelové postele? Takto si ich vyčarujete aj doma - diskusné fórum čitateľov