Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Hobby

07. novembra 2006

Na Malokarpatskej vínnej ceste otvoria rekordný počet pivnícRekordný počet 81 pivníc a pivničiek vinárov sprístupnia na siedmom ročníku Dňa otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste (MVC).Zdieľať
       Z nich niektoré len pri tejto príležitosti, ktorá sa uskutoční 17. a 18. novembra na 50-kilometrovej trase medzi Bratislavou a Trnavou. Okrem ochutnania mladých i archívnych rizlingov, müllerov, sauvignonov a iných odrodových vín návštevníci majú príležitosť dôvernejšie spoznať historické i novodobo vybudované pivničné priestory, pobesedovať s ich majiteľmi a ďalšími labužníkmi kráľovského nápoja.

      Toto vrcholné podujatie členov Združenia MVC sa teší veľkej pozornosti nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov. Záštitu nad ním prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan. Sprievodným podujatím bude 11. Salón výtvarníkov v modranskom vinohradníckom dome U richtára.
      Organizátori pripravili rekordných 3 000 vstupeniek, ktoré tvoria oranžové taštičky na zavesenie na krk s vínovým pohárom, odznak v podobe korkovej zátky, vínny pas s adresami a mapkou všetkých 81 pivníc. Informácie sú na www.mvc.sk.
      "Združenie MVC slávi 10. výročie svojej existencie, spája 130 vinohradníkov, 30 miest a obcí, 18 reštauračných a ubytovacích zariadení, 13 vinohradníckych a vinárskych spolkov," uviedla dnes pre TASR jeho členka Anna Píchová.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viedeň má najmodernejšiu lezeckú halu v Rakúsku
<< predchádzajúci článok
Sochy Lenina v Rimavskej Sobote predávajú roky, nikto ich ale nechce