Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

14. januára 2020

Na Slovensku prebehne najväčšia špecializovaná výstava elektromobilov – Salón elektromobilov 2020Na Slovensko prichádza prvá výstava zameraná výhradne na elektromobily a plug-in hybridy, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Predbežný úspech výstavy potvrdil aj enormný záujem verejnosti ...Zdieľať
salon elektromobilov 2019 titulka start 676x338 14.1.2020 (Webnoviny.sk) - Na Slovensko prichádza prvá výstava zameraná výhradne na elektromobily a plug-in hybridy, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Predbežný úspech výstavy potvrdil aj enormný záujem verejnosti o dotácie na elektromobily ku koncu roku 2019.

V nákupnom centre Bory MallVýstava "Salón Elektromobilov 2020" bude prebiehať v dňoch od 24. do 26. januára 2020 v obchodnom centre Bory Mall v Bratislave. Návštevníci sa môžu tešiť na aktuálnu ponuku elektromobilov dostupných na trhu v roku 2020, výrobcov a prevádzkovateľov nabíjacích staníc či súvisiacej infraštruktúry. Súčasťou bude aj výstava najnovších elektrobicyklov či elektrických mopedov a motoriek.

Záujemcovia o elektromobily mali v decembri možnosť zapojiť sa do výzvy Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky (MH SR) o dotácie vo výške až 6 miliónov EUR. Po spustení registrácie sa dotácie vyčerpali za rekordné 3 minúty a 47 sekúnd.

Dostupné elektromobily na jednom mieste


Výstava "Salón Elektromobilov 2020" reaguje na obrovský dopyt záujemcov o elektromobily a chce ich oboznámiť s dostupnými modelmi: "Veľmi nás teší, že je o elektromobily tak vysoký záujem a sme radi, že sa bude takáto veľká akcia konať po prvýkrát aj na Slovensku”, hovorí šéfredaktor portálu MojElektromobil.sk Tomáš Gurský.

Svoju účasť potvrdili najznámejšie automobilky ako Audi, BMW, Mercedes-Benz, Hyundai, Škoda Auto, Volvo, Tesla, KIA, Nissan, Volkswagen a ďalší.

Odborné prednášky a testovacie jazdy


Súčasťou výstavy bude aj zaujímavý program, ktorý prinesie odborné prednášky, prezentácie najnovších elektromobilov a plug-in hybridov a panelové diskusie. Osobitná pozornosť bude venovaná aj mýtom a faktom o elektromobiloch, ktoré sa stále šíria na internete.

Súčasťou výstavy budú aj testovacie jazdy na vybraných elektromobiloch a plug-in hybridoch.

Počas výstavy sa uskutoční aj zraz majiteľov elektromobilov. Pôjde o druhé neformálne stretnutie na Slovensku. Prvé sa uskutočnilo minulý rok v Trnave.

Registrácia zadarmo a darček pre návštevníkov


Registrácia na výstavu prebieha zadarmo na stránke www.e-salon.sk a ponúka možnosť vyhrať zaujímavé ceny - elektromobily na víkend alebo na celý týždeň.  Pre každého zaregistrovaného návštevníka organizátori pripravili malý darček - kalendár elektromobilov pre rok 2020.

Organizátor: MojElektromobil.sk

Špeciálny e-partner: ZSE Drive

Hlavní partneri: Hyundai, Mercedes-Benz a Motor-Car Bratislava, Renault, Volvo a T.O.P.Auto Bratislava, Volkswagen Slovakia

Partneri akcie: Audi Centrum Bratislava, BMW a Group M, Bory Mall, DriveTesla.sk, KIA, Nissan, Škoda-Auto, up!city

Mediálni partneri: Autobazár.EU, MojAndroid.sk, Pozor zákruta!, SITA, Teraz.sk

Inzercia


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku prebehne najväčšia špecializovaná výstava elektromobilov – Salón elektromobilov 2020 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Huawei Watch GT 2 prichádzajú na Slovensko už aj v menšej verzii
<< predchádzajúci článok
Predsedom Filmového festivalu v Cannes bude ako prvý černoch Spike Lee

Na Slovensku prebehne najväčšia špecializovaná výstava elektromobilov – Salón elektromobilov 2020 - diskusné fórum čitateľov