Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2019

Na východe a juhu SR sa môžu tvoriť snehové jazyky a závejePred tvorbou snehových jazykov a závejov na východe a juhu Slovenska varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Oliver Ondráš
Bratislava 24. januára (TASR) – Pred tvorbou snehových jazykov a závejov na východe a juhu Slovenska varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.


"Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," uvádza SHMÚ.

V Košickom a Prešovskom kraji očakávajú meteorológovia možnosť tvorby snehových jazykov a závejov od štvrtkových večerných hodín. Vydali preto výstrahu 1. stupňa s platnosťou od 18.00 h do piatka 22.00 h.

V okresoch Nové Zámky, Komárno a Levice sa snehové jazyky a záveje môžu vyskytnúť od piatkového rána, SHMÚ pre ne vydal výstrahu 1. stupňa s platnosťou od 08.00 h do sobotnej (26.1.) polnoci.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nálet na dom v Afganistane zabil členov jedného širšieho príbuzenstva
<< predchádzajúci článok
R. Raši: Brexit môže znamenať problém, Slovákov radi privítame doma

Na východe a juhu SR sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje - diskusné fórum čitateľov