Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2009

Nábor do hnutia 64 žúp bol v Dolných ZahoranochNábor nových členov extrémistického Hnutia 64 žúp z Maďarska, ktorý mal byť v stredu vo Fiľakove, bol v obci Dolné Zahorany v okrese Rimavská Sobota. Agentúre SITA to dnes potvrdila ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Nábor nových členov extrémistického Hnutia 64 žúp z Maďarska, ktorý mal byť v stredu vo Fiľakove, bol v obci Dolné Zahorany v okrese Rimavská Sobota. Agentúre SITA to dnes potvrdila bankoskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Babulicová. Vo Fiľakove sa nábor nekonal, povedal dnes štátny tajomník ministerstva vnútra Vladimír Čečot.


"Potvrdzujem, že v stredu večer sa v obci Dolné Zahorany stretli priaznivci a členovia maďarského extrémistického Hnutia 64 žúp," povedala Babulicová. Stretnutie, na ktoré podľa medializovaných informácii prišlo niekoľko áut zo slovenskými a maďarskými značkami, polícia podľa nej monitorovala. "Nemuseli sme ale zasahovať," uviedla. Pripomenula, že v prípade potreby bola polícia pripravená. Ďalšie podrobností konkretizovať nechcela. Na stretnutí bol údajne aj šéf hnutia György Zagyva a predseda organizácie v Gemeri László Bedécs.

Hnutie 64 žúp je maďarská krajne pravicová iredentistická organizácia, ktorá svojím názvom odkazuje na územnosprávne členenie niekdajšieho Rakúsko- Uhorska. Hnutie aktivizuje svoju činnosť na Slovensku, oznámil novinárom 24. marca po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR premiér Robert Fico. Podľa jeho informácií dochádza k náborom nových členov aj na našom území. Pripomenul dva, ktoré údajne boli 11. marca v Dunajskej Strede a 12. marca v Šamoríne.

Ďalšie tri nábory mali byť tento týždeň. Dnes má byť nábor v Moldave nad Bodvou a posledný v piatok v Košiciach. Primátor Moldavy nad Bodvou Štefan Zachariáš nevie o tom, že by sa v tomto meste mal nábor nových členov extrémistického hnutia konať. Košická mestská polícia sa v tejto súvislosti spojila so štátnou políciou a dohodli sa na určitých preventívno-bezpečnostných opatreniach.
SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proti čiernemu kašľu by sa mali zaočkovať aj dospelí
<< predchádzajúci článok
Fico chválil šrotovné a navrhol brať bankám

Nábor do hnutia 64 žúp bol v Dolných Zahoranoch - diskusné fórum čitateľov